PRZERAŻAJĄCY wzrost zakażonych koronawirusem! Nowy rekord we Francji i USA

2020-10-25 7:47 AGO, PAP
PRZERAŻAJĄCY wzrost zakażonych koronawirusem! Nowy rekord we Francji i USA
Autor: modovisible/pixabay.com PRZERAŻAJĄCY wzrost zakażonych koronawirusem! Nowy rekord we Francji i USA

Kolejny dzień z rzędu we Francji odnotowano rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Jak informuje PAP, w ciągu minionej doby stwierdzono 45 422 nowe infekcje. Zmarło 138 osób - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju. Równie dramatycznie wygląda sytuacja w Stanach Zjednoczonych - liczba chorych powiększyła się o rekordowe 88 973 zakażenia. Zmarło 906 kolejnych osób.

Dramatyczna sytuacja we Francji! Kolejny dzień z rzędu we Francji odnotowano rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Jak informuje PAP, w ciągu minionej doby stwierdzono 45 422 nowe infekcje. Zmarło 138 osób. Dzień wcześniej francuski resort zdrowia poinformował o 42 032 nowych zakażeniach i 298 przypadkach śmiertelnych.

Wskaźnik testów z wynikiem pozytywnym wynosi obecnie 16 procent, podczas gdy na początku września był na poziomie 4,5 proc.

ZOBACZ: Koronawirus w NAJGORSZYM momencie. WHO ostrzega

Przekroczono milion zakażeń

Francja jest siódmym krajem na świecie, w którym liczba infekcji od początku pandemii przekroczyła milion. W sumie stwierdzono tam 1 086 497 przypadków, na Covid-19 zmarło 34 645 osób.

W ciągu ostatnich 24 godzin przyjęto do szpitali 1667 zakażonych osób, co zwiększyło łączną liczbę hospitalizacji we Francji do 15 637. 2491 pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron w piątek podczas wizyty w szpitalu w Pointoise pod Paryżem stwierdził, że z koronawirusem trzeba będzie żyć do przyszłego lata. Dodał, że nie zamierza na razie ograniczać godziny policyjnej, która obowiązuje na większości terytorium kraju, a może nawet ją wydłużyć.

W USA wciąż padają rekordy - prawie 90 tys. nowych zachorowań

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono rekordowe 88 973 zakażenia koronawirusem - podał w sobotę wieczorem czasu lokalnego Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Zmarło 906 kolejnych osób.

Według ustaleń PAP-u, w sumie w USA od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 8 568 625 osób, a zmarło 224 751 osób.

Zastępca dyrektora amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Jay Butler w piątek mówił, że liczba przypadków Covid-19 rośnie teraz we wszystkich częściach kraju. Jak ocenił, szczególnie wysokie wskaźniki transmisji wirusa mają miejsce na Środkowym Zachodzie.

CNBC podkreśla, że rekordowo wysoką liczbę hospitalizacji obserwuje się w 13 stanach. Wiele z nich znajduje się na Zachodzie i Środkowym Zachodzie, w tym w Iowa, Montanie, Dakocie Północnej, Nebrasce, Ohio, Oklahomie, Dakocie Południowej, Utah, Wisconsin i Wyoming.

Zniszczył toaletę. Szuka go policja
Najnowsze