papież Franciszek

i

Autor: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Co się teraz dzieje?

Papież Franciszek nadal w szpitalu po operacji! Nowe informacje o stanie Ojca Świętego

2023-06-08 9:58

Papież Franciszek w środę przeszedł operację w rzymskiej klinice Gemelli. Odwołano wszystkie audiencje, spotkania i podróże Ojca Świętego. Wielu wiernych niepokoi się doniesieniami o problemach zdrowotnych 86-letniego papieża Franciszka, tymczasem on nadal przebywa w szpitalu. Jaki jest stan Franciszka? Są nowe doniesienia!

Papież Franciszek przeszedł operację. Ojciec Święty nadal w szpitalu. Jaki jest stan zdrowia papieża?

Kondycja papieża Franciszka od jakiegoś czasu niepokoi wiernych. 86-letni Ojciec Święty zmaga się z kłopotami zdrowotnymi, a w środę, 7 czerwca musiał być operowany. Operacja odbyła się w rzymskiej klinice Gemelli, w której tradycyjnie leczy się papieży. Była to operacja jamy brzusznej spowodowana bolesną przepukliną rozetną. Papież Franciszek cierpiał na tę formę przepukliny w wyniku przebytej kiedy indziej operacji - zapewne może chodzić o operację sprzed paru lat, podczas której wycięto papieżowi fragment jelita. Jak poinformował prof. Sergio Alfieri, Franciszek dobrze zniósł trzygodzinną operację, nie było komplikacji i Ojciec Święty czuje się dobrze. Jednak nadal leży w szpitalu. Jaki jest jego stan?

Czy papież nie odwoła wizyty na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie?

Jak wyjaśnił profesor chirurgii, po takiej operacji normalne jest przebywanie w szpitalu na rekonwalescencji nawet przy braku komplikacji. Terapia trwa zazwyczaj od pięciu do siedmiu dni, jednak jak podkreślił prof. Alfieri, należy brać także pod uwagę zaawansowany wiek 86-letniego papieża Franciszka. Chirurg dodał również, iż papież po operacji będzie mógł prowadzić zwyczajne życie i wrócić do podróżowania po świecie. Jest więc bardzo możliwe, że nie odwoła zaplanowanej na sierpień podróży do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży. Na razie odwołano wszystkie audiencje i spotkania do 18 czerwca włącznie. Nie wiadomo jeszcze, czy w najbliższą niedzielę papież spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Sonda
Martwisz się o stan zdrowia papieża Franciszka?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zgłoś się do MENSY przy 13/15!

Pytanie 1 z 15
USA kupiły od Rosji Alaskę, od Hiszpanii Florydę, a Luizjanę?
Senator Kwiatkowski: Wybory najprawdopodobniej 25 października
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany