Akwarium, Berlin

i

Autor: Shutterstock, AP Akwarium, Berlin

To cud, że nikt nie zginął!

Pękło największe akwarium na świecie! Dwie osoby ranne, nie żyje 1,5 tys. ryb [ZDJĘCIA]

2022-12-16 10:18

Do niecodziennego i bardzo groźnego zdarzenia doszło w piątek (16 grudnia) rano w Berlinie, na terenie hotelu Radisson Blu. Pękło największe na świecie akwarium z morską wodą, tzw. AquaDom, znajdujące się na terenie hotelu. Zdjęcia i nagrania z miejsca wypadku są szokujące. Eksplozja była tak silna, że dwie osoby zostały ranne odłamkami szkła, a część hotelu i pobliska ulica zostały zalane.

Aż setka przedstawicieli służb ratunkowych oraz strażaków pracuje przy usuwaniu skutków incydentu, do jakiego doszło wczesnym rankiem w piątek (16 grudnia) w Berlinie. Pękło akwarium AquaDom, czyli największa na świecie cylindryczna konstrukcja z morską wodą. Położony na terenie hotelu Radisson Blu zbiornik dosłownie eksplodował, raniąc odłamkami szkła dwie osoby i zalewając część hotelu oraz pobliską ulicę - poinformował niemiecki serwis rbb24. Straty są ogromne, zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia pokazują zaskakującą skalę incydentu, służby podkreślają też, że to cud, że nikt nie zginął.

Berlin. Pękło akwarium, zalało hotel. Goście ewakuowani

Na razie nie wiadomo, jak doszło do pęknięcia zbiornika. "Sprężona pod wysokim ciśnieniem woda wyrzuciła na ulicę wiele przedmiotów z hotelu Radisson Blu. Zwracamy się z prośbą o omijanie okolic wypadku. Goście hotelu będą stopniowo opuszczać budynek. Na miejsce zdarzenia podstawiono w tym celu specjalne autokary" - głoszą komunikaty berlińskiej policji, publikowane na Twitterze. 

Pękło największe akwarium świata. "Milion litrów słonej wody"

Jak przypomina PAP, akwarium AquaDom, położone w berlińskiej dzielnicy Mitte, zostało oddane do użytku w 2004 roku. Konstrukcja ma, a raczej miała, 16 metrów wysokości i 11,5 metra średnicy. Akwarium mieściło około 1 mln litrów słonej wody i 1,5 tys. ryb z niemal 100 gatunków. 

Sonda
Miałeś/miałaś kiedyś w domu akwarium?
Zamach w Berlinie. Niemcy wciąż pamiętają o ofiarach tragedii