Strzelanina w Paryżu, są zabici. Sprawca zatrzymany

i

Autor: AP

Strzelanina we Francji

Strzelanina w Paryżu, są zabici. Sprawca zatrzymany

2022-12-23 13:09

Masowa strzelanina w Paryżu! Tuż przed Świętami w stolicy Francji doszło do wymiany ognia na ulicy. Z doniesień francuskich mediów wynika, że zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne, w tym dwie są w stanie krytycznym. Sprawcą ma być 60-letni mężczyzna. Co się stało? Czy to zamach terrorystyczny? Poznaj aktualne informacje o strzelaninie w Paryżu.

Strzelanina w Paryżu. Sprawca otworzył ogień na ulicy, są ofiary śmiertelne i ranni

Zamach terrorystyczny tuż przed Bożym Narodzeniem? A może porachunki gangsterskie lub atak szaleńca? Pojawiły się informacje o masowej strzelaninie, do jakiej doszło dziś, w piątek 23 grudnia na ulicach Paryża. Doszło do wymiany ognia na ulicy w 10. dzielnicy stolicy Francji. Z doniesień francuskich mediów, w tym Le Parisien wynika, że w wyniku strzelaniny we Francji zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne, w tym dwie są w stanie krytycznym. Co się stało? Czy to zamach terrorystyczny? Możliwe, że motyw strzelaniny był polityczny, ponieważ zaatakowane zostało kurdyjskie centrum Ahmet-Kaya przy rue d'Enghien. Informację tę podała stacja BFMTV, powołując się na źródła w policji.

"To była kompletna panika, ludzie zamykali się w środku sklepów"

Francuskie media informują o zamkniętych ulicach w mieście, cytują też świadków, którzy mówią o siedmiu lub ośmiu strzałach słyszanych w 10. dzielnicy Paryża. Sprawcą ma być według różnych źródeł 60-letni lub 70-letni mężczyzna. Został aresztowany na miejscu zdarzenia. "To była kompletna panika, ludzie zamykali się w środku sklepów" - mówi świadek cytowany przez agencję AFP. Trwa policyjna akcja. Na miejscu dramatu widać wiele wozów straży pożarnej, radiowozów oraz karetek pogotowia ratunkowego.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?
Prawdziwa królowa Paryża. Co Misia Sert zrobiła dla Coco Chanel? | Historia z Koprem
Nasi Partnerzy polecają