Piorun uderzył w Jezusa Chrystusa. To znak? Spektakularne zdjęcia!

i

Autor: Instagram/Fernando Braga Piorun uderzył w Jezusa Chrystusa. To znak? Spektakularne zdjęcia!

Spektakularne zdjęcia!

Piorun uderzył w Jezusa Chrystusa. To znak? Kiedyś stracił prawy kciuk

2023-02-23 14:45

To zdjęcie obiegło cały świat! Fotograf uchwycił moment, gdy piorun uderza w słynny, wysoki na 38 metrów pomnik Chrystusa Odkupiciela, jaki góruje nad Rio de Janeiro w Brazylii. Fernando Braga - bo tak nazywa się autor fotografii, która błyskawicznie rozprzestrzeniła się po mediach społecznościowych - przyznaje, że aby ją wykonać, musiał zrobić aż 500 zdjęć.

Zdjęcie zostało zrobione w trakcie gwałtownej burzy, jaka przeszła nad Rio de Janeiro 10 lutego. Jego autorem jest Fernando Braga i jak sam przyznał na Instagramie, aby zrobić to jedno, perfekcyjne, musiał wykonać aż pół tysiąca klatek. Fotografia została wykonana przed godz. 19 aparatem Nikon D800. Trzeba przyznać, że robi naprawdę ogromne wrażenie. 

Rio de Janeiro. Pioruny uderzają w posąg regularnie

To nie był pierwszy raz, gdy piorun uderzył w słynny posąg Jezusa Odkupiciela. Według BBC, statua "pada ofiarą" wyładowań atmosferycznych średnio cztery, pięć razy do roku. Tym razem z ogromnym Chrystusem nic się nie stało, warto jednak przypomnieć, że w 2014 roku w wyniku uderzenia pioruna figura straciła prawy kciuk. 

2 miliony ludzi rocznie ogląda Jezusa z Corcovado

Figurę Jezusa, która została zbudowana na szczycie gór Corcovado w 1931 roku, rocznie odwiedza około 2 milionów turystów. W 2010 roku posąg przeszedł gruntowną renowację, która kosztowała 4 miliony dolarów (prawie 18 mln zł). Sama figura mierzy 30 metrów, z czego 3,5 to głowa. 

Sonda
Boisz się burzy?
Zrobił Chrystusa z Rio de Janeiro za pomocą zapałek
Nasi Partnerzy polecają