Brazylia, 7letnie dziecko wlazło w góre proszku wapiennego wykorzystywanego na budowie i pozostawionego przy drodze prawie po szyje i pozowało do zdjecia z kciukami do góry.

i

Autor: Shutterstock; Facebook/Romaldo Bitencourt

Zrobili mu zjdęcie i umarł

Po paru minutach ten chłopiec umarł! Szokujące ostatnie zdjęcie. Widać, co go zabiło

2023-08-09 9:00

Szokująca śmierć dziecka po zabawie w górze piachu! 7-latek za przyzwoleniem dorosłych wskoczył do czegoś, co wyglądało jak wielka piaskownica. Niestety, była to góra toksycznego wapiennego proszku leżąca blisko jego domu. Bliscy zdążyli jeszcze zrobić Arthurowi zdjęcie, jak cały w pyle podnosi kciuki do góry. Dosłownie po paru minutach to dziecko już nie żyło.

Rodzina zrobiła 7-latkowi wesołe zdjęcie. Po paru minutach to dziecko zmarło. Na zdjęciu widać dobrze, co je zabiło!

Wesoły mały chłopiec bawi się w piachu i pozuje do pamiątkowego zabawnego zdjęcia, unosząc kciuki do góry. Kto by pomyślał, że dosłownie kilka minut po zrobieniu tej fotografii Arthur Emanuel Bitencourt (+7 l.) umrze na rękach swoich krewnych? Jak podaje Jornal Razao, do tego szokującego zdarzenia doszło 3 sierpnia w miejscowości Ipiranga na południu Brazylii. Mały Arthur bawił się przy domu w towarzystwie krewnych. W pewnym momencie zauważył górę czegoś, co wydało mu się piachem. Wskoczył beztrosko w sam jej środek, a dorośli nie sądzili, że taka zabawa może go zabić. Niestety, nie była to góra piasku, a toksycznego wapiennego proszku. Bliscy zdążyli jeszcze zrobić Arthurowi zdjęcie, jak cały w pyle podnosi kciuki do góry. Dosłownie po paru minutach dziecko straciło przytomność i zmarło mimo przewiezienia do szpitala. Sekcja zwłok wykazała, że Arthur nawdychał się toksycznego pyłu.

Rodzina 7-latka w żałobie. "Skarb, który pozostał z nami przez siedem lat, miesiąc i dziesięć dni"

Jak to możliwe, że trujący proszek znalazł się w tym miejscu? To wyjaśni śledztwo. Wiadomo, że wapiennego proszku używa się w budownictwie i w rolnictwie, a osoby pracujące z nim muszą korzystać z ochrony twarzy i rąk. "Zawsze będę miał wspaniałe wspomnienia o tobie. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że umieścił Artura w naszym życiu jako skarb, który pozostał z nami przez siedem lat, miesiąc i dziesięć dni" - napisał w mediach społecznościowych wujek zmarłego 7-latka.

Brazylia, 7letnie dziecko wlazło w góre proszku wapiennego wykorzystywanego na budowie i pozostawionego przy drodze prawie po szyje i pozowało do zdjecia z kciukami do góry.

i

Autor: Shutterstock; Facebook/Romaldo Bitencourt
Sonda
Czy martwisz się o swoje dziecko, gdy jest w szkole?

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz choć na połowę pytań!

Pytanie 1 z 10
Co znaczy słowo "basically"?
Częstochowa. Nie udało mu się uratować Kamilka. Czy pan Artur dostanie opiekę nad Fabiankiem?