Podniecała szefa. Została zwolniona. Słusznie?

2013-08-05 0:30

32-letnia kobieta została zwolniona z pracy, bo za bardzo podniecała zatrudniającego ją dentystę. "Jest tak atrakcyjna, że skłonić mnie może do tego, iż zdradzę swą żonę" - twierdził lekarz.

Melissa Nelson została zwolniona po dziesięciu latach pracy w gabinecie dentystycznym doktora Jamesa Knighta. Powodem podjęcia takiej decyzji przez 53-letniego stomatologa, była uroda jego asystentki.

- Jest tak atrakcyjna, że skłonić mnie może do tego, iż zdradzę swą żonę - uznał James Knight.

Kobieta zareagowała od razu, oddając sprawę do sądu. Jej zdaniem, cała sprawa nosi znamiona dyskryminacji płciowej. Ku zaskoczeniu pani Nelson, a także wielu osób znających sytuację, Sąd Najwyższy Stanu Iowa nie uznał winy stomatologa. Siedmiu sędziów stwierdziło, że w obawie przed zdradą żony, miał on prawo zwolnić z pracy swoją asystentkę.

– Oznacza to, że osoba „nieodparcie atrakcyjna", wywołując z tego powodu określone emocje, może zostać zwolniona z pracy, nawet jeżeli nie ma żadnych innych podstaw do wypowiedzenia umowy o pracę – skomentował to orzeczenie tygodnik „Forbes".

>>> Podejrzany o molestowanie ksiądz zrezygnował z funkcji

Grudniowe orzeczenie Sądu Najwyższego spotkało się z powszechną krytyką. Była ona na tyle duża, że sędziowie postanowili rozpatrzyć sprawę ponownie. Wtedy właśnie, na światło dzienne wyszło kilka nieznanych wcześniej faktów z relacji stomatologa i asystentki. Lekarz, za pośrednictwem SMS-ów, upominał swoją pracownicę, aby nie zakładała tak obcisłych bluzek i spodni, gdyż wywołuje to u niego orgazm. To jednak nie koniec. James Knight interesował się również intymnym życiem Melissy Nelson. W jednej z wysłanych do niej wiadomości zapytał nawet, jak często miewa ona orgazm.

Kiedy kobieta poinformowała, że nie ma zbyt częstych kontaktów seksualnych ze swoim mężem, dr Knight uznał, iż to tak, jakby mieć w garażu lamborghini, ale nie móc go używać.

Większość obserwatorów, jest zgodna. Takie zachowanie stomatologa powinnio być znaczącym dowodem w sprawie molestowania asystentki przez pracodawcę. Sędziowie po raz kolejny zaskoczyli decyzją. Ich zdaniem asystentka wyszła w kontaktach z szefem poza ramy stosunku służbowego i tym samym przyczyniła się do powstania zagrożenia, że dr James Knigt zdradzi swą żonę.

>>> Kobieta Dekady GLAMOUR - Jaka jest kobieta GLAMOUR?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE