Policja STRZELA do ludzi! Był wybuch, są zamieszki

2020-08-09 13:00 zw
Potężny wybuch w Bejrucie
Autor: AP Potężny wybuch w Bejrucie

Kolejny dramat w Bejrucie! W zrujnowanym przez wtorkowy wybuch mieście dochodzi do burzliwych starć mieszkańców z policją. Protestujący oskarżają polityków o zaniedbania, które ich zdaniem doprowadziły do katastrofy. Policja strzela do ludzi, według Al-Dżaziry używa nawet ostrej amunicji. Rannych zostało 230 osób, zginął jeden policjant.

Kolejne dramatyczne wydarzenia wstrząsają Bejrutem! Przez miasto przetacza się fala burzliwych protestów. Ludzie są wściekli na polityków i oskarżają - to przez ich korupcję i zaniedbania doszło do katastrofalnego wybuchu w porcie. Wczoraj tłum wdarł się do budynków rządowych, ludzie zapowiadają okupację ministerstw i parlamentu, palą portrety przywódców Libanu. Policja zaczęła strzelać do demonstrantów, na pewno użyto kul gumowych, a według Al-Dżaziry nawet broni ostrej. W zajściach rannych zostało 230 osób, zginął jeden policjant.

Na manifestacje odpowiedział premier Libanu, obiecując przedterminowe wybory i ukaranie winnych wybuchu w porcie. Do katastrofalnego wybuchu doszło we wtorek. Portem wstrząsnęły dwie kolejne eksplozje chemikaliów. Siła wybuchu odpowiadała sile jednej piątej bomby atomowej. Zniszczona zostałą połowa miasta. Zginęło co najmniej 158 osób, 5 tysięcy zostało rannych, a 300 tysięcy straciło dach nad głową. Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu były źle zabezpieczone chemikalia. Pojawiły się podejrzenia, że za katastrofą stoi Hezbollah, organizacja terrorystyczna jednak zaprzeczyła.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze