Pomóżmy uratować wzrok Adasiowi

2013-03-09 9:07

Po raz kolejny okazało się, że Polonia potrafi otworzyć serca na potrzeby innych. Tydzień temu pisaliśmy o problemach, jakie ma w związku z ciężką chorobą wnuka pani Danuta Gołębiowska. I kolejni Polacy włączają się do pomocy Adasiowi. Ale do wykonania zabiegu, który może uratować mu wzrok, potrzeba jeszcze 11 tysięcy dolarów.

Adaś wraz z babcią przebywa w Nowym Jorku. Przyjechał tu na zabieg i konsultacje do kliniki Memorial Sloan-Katerring Cancer Center do dr. Abramsona i następnie zostanie zbadany przez specjalistów z University Hospital of Columbia and Cornell. Jedyny problem, jaki ma teraz rodzina chorego chłopca, to pieniądze na leczenie.

- To jedyna i niepowtarzalna szansa dla Adasia. Jeżeli się nie uda, to pozostanie nam tylko usunięcie jedynego oka i codzienne zmaganie się z nieodwracalną ślepotą - mówi babcia chłopczyka. - Zabieg był wyznaczony na 12 lutego, ale termin został przesunięty ze względu na brak pieniędzy. Warunkiem jest wpłacenie całej kwoty na konto szpitala jako depozytu. Niestety, nie zgodzono się na raty - dodaje.

Udało się już zgromadzić dużą część niezbędnej kwoty. - Są w tym oszczędności całego mojego życia, pożyczki od rodziny i przyjaciół. Ale zbiórka nadal trwa - dodaje Danuta Gołębiowska.

Do akcji zbierania pieniędzy na leczenia Adasia włączyła się Children's Smile Foundation.

- Fundacja Uśmiech Dziecka przekazała już 6020 dolarów, aby pomóc Adasiowi. Dzięki inicjatywie babci chłopca udało się już uzbierać ok. 69 tysięcy dolarów. W ostatnią niedzielę dzięki przychylności proboszcza parafii św. Krzyża z Maspeth Piotra Zendziana zebrano ok. 5 tysięcy dolarów. Aby wykonać operację, brakuje 11 tysięcy - mówi Joanna Mrzyk z Fundacji Uśmiech Dziecka.

Wpłaty można kierować również na adres fundacji Children's Smile Foundation 60-43 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378 phone 718-894-6443

info@childrenssmilefoundation.org

Jeśli ktokolwiek chciałby pomóc małemu Adasiowi, podajemy numery konta w USA Bank: CHASE, 360 East 72-nd St. New York, NY 10021 USA

Account Name: Adam Aftyka

Account number: 3006175979

Routing / ABA number: 021000021

International Bank Code = Swift Code: CHASUS33

łatwe płacenie - http://www.adamaftyka.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają