Premier pracuje w SZPITALU! Chce walczyć z wirusem

2020-04-06 10:10 zw
Powiaty w województwie zachodniopomorskim, w których nie potwierdzono koronawirusa
Autor: Google Maps Stan na 05.04.2020 r. godz. 20:00

To się nazywa przywódca w walce z wirusem! Premier Irlandii zakasał rękawy i zatrudnił się w szpitalu, by walczyć z koronawirusem. Leo Varadkar (41 l.) jest z wykształcenia lekarzem, ale kilka lat temu porzucił praktykę dla polityki. Teraz zrozumiał, że jego miejsce jest na pierwszej linii boju z chińską zarazą.

Premier Irlandii zawstydził innych światowych przywódców! Zamiast chować się przed koronawirusem w gabinecie, ruszył na pierwszą linię walki z zarazą. Leo Varadkar (41 l.) jest z wykształcenia lekarzem, ale kilka lat temu porzucił praktykę dla polityki. Teraz zrozumiał, że jego miejsce jest w szpitalu. Został znów wpisany do medycznego rejestru i będzie pracował na jedną zmianę w tygodniu, a w pozostałe dni zamierza nadal rządzić krajem.

Leo Varadkar zatrudniając się w szpitalu sam zrealizował promowane przez swój rząd hasło "Twój kraj cię potrzebuje”. Ministerstwo zdrowia szuka wolontariuszy i osoby z medycznych wykształceniem, które odeszły czasowo od zawodu, by zaradzić problemowi braków kadrowych w służbie zdrowia. Zgłosiło się już 70 tysięcy chętnych. W Irlandii wykryto 5 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, 158 osób zmarło.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.