Putin, uderzenie

i

Autor: Shutterstock, AP Putin, uderzenie

To koniec wojny?

Putin przygotowuje "ostateczne starcie". Padły dwie daty! "To będzie coś wielkiego"

2023-01-24 9:10

Rosja szykuje "wielką ofensywę" na Ukrainie. "Siły rosyjskie przygotowują się do przeprowadzenia w nadchodzących miesiącach zdecydowanej operacji wojskowej, która może mieć zarówno charakter ofensywny, jak i defensywny" - podaje amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). W przewidywaniach padają dwie daty. Tak skończy się wojna?

Władimir Putin (70 l.) ma zamiar zakończyć wojnę na Ukrainie? Z informacji ISW, które są tożsame z danymi ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), wynika, że rosyjski prezydent prowadzi zaawansowane przygotowania do "wielkiej ofensywy", która ma być ostatecznym starciem w tej wojnie. "Siły rosyjskie przygotowują się do przeprowadzenia w nadchodzących miesiącach na Ukrainie zdecydowanej operacji wojskowej, która może mieć zarówno charakter ofensywny, jak i defensywny" - podaje amerykański instytut, który już wcześniej ostrzegał, że siły Putina szykują się do przeprowadzenia operacji w obwodzie ługańskim i przekierowują jednostki wycofane z obwodu chersońskiego na linię Swatowe-Kreminna, na której ustabilizował się front na Ługańszczyźnie.

Rosja szykuje "ostateczne starcie". Wojna skończy się w tym roku?

ISW przekazuje, że to "ostateczne starcie" jest planowane na późną wiosnę lub wczesne lato tego roku. Przedstawiciel HUR, Wadym Skibicki, twierdzi, że "ofensywa" sił rosyjskich obejmie obwody doniecki i ługański. "Gdy wiosna i początek lata będą już za nami, to wówczas może zaczniemy mówić o końcu wojny. Na razie jednak nie powinniśmy wybiegać zbyt daleko w przyszłość, ponieważ musimy przejść przez wcześniejszy etap - właśnie wiosnę i początek lata. Widzimy, jak rozwija się ten konflikt - w Rosji zmieniło się dowództwo wojskowe, zakończyła się pierwsza faza mobilizacji, a w armii trwa przegrupowanie sił" - pisał Skibicki.

"Żołnierze" z Grupy Wagnera padają jak muchy

Na razie Putin zbiera siły, co nie jest takie proste. W poniedziałek, 23 stycznia, Olga Romanowa, szefowa fundacji Ruś Siedząca, która broni praw więźniów w Rosji, przekazała, że "z 50 tys. skazańców, których Grupa Wagnera zwerbowała na wojnę, na polu walki pozostało 10 tys., reszta zginęła, jest ranna, poddała się lub zdezerterowała". Kim więc wiosną lub latem będzie walczył Putin? W Rosji podobno trwa już - na razie nieoficjalnie - mobilizacja, która ma objąć nawet 500 tysięcy osób.

Putin dogada się z Iranem?

Ponadto - jak informuje ISW - Rosja kontynuuje pogłębianie więzi wojskowych i ekonomicznych z Iranem, starając się wspólnie z tym państwem omijać mechanizmy zachodnich sankcji, co jest korzystne zarówno dla Moskwy, jak i Teheranu. W poniedziałek przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin spotkał się w Teheranie ze swoim irańskim odpowiednikiem Mohammadem Bagerem Ghalibafem oraz prezydentem Ebrahimem Raisim. Oficjalnie celem spotkania było zacieśnienie współpracy w sektorze bankowym, energetycznym i handlowym.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
M. WYPIJ: JEŻELI BĘDZIEMY SŁABI MOŻEMY PAŚĆ ŁUPEM PUTINA

W Rosji pojawia się świadomość porażki?

Posłuchaj, jakie są możliwe scenariusze!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany