Putin

i

Autor: Shutterstock Putin

Wojna na Ukrainie

"Putin szykuje się do większej wojny". Niepokojące słowa szefa NATO

2023-02-01 21:14

Władimir Putin szykuje coś dużego i mobilizuje ogromną ilość żołnierzy. "Przygotowuje się do większej wojny. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy ona się skończy" - brzmią niepokojące słowa, które wypowiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej w Instytucie CHEY w Seulu.

Sekretarz generalny NATO ostrzega przed "większą wojną". Władimir Putin przygotowuje się do uderzenia

Wojna na Ukrainie trwa już niemal rok i niestety nadal nie widać jej końca. Na froncie od pewnego czasu panuje pewien impas. Zachód i Kijów starają się, by szala zwycięstwa nie przechyliła się na stronę Rosji. Nie tylko w imię pokoju na Ukrainie, ale i w reszcie świata, bo ostrzeżeń przed tym, że Putin nie zatrzyma się na tym jednym kraju, nie brakuje. Od dawna mówi się też o tym, że Rosja szykuje jakieś wielkie uderzenie. Mobilizuje setki tysięcy żołnierzy, przerzuca też sprzęt na Białoruś, póki co formalnie w ramach ćwiczeń. Władimir Putin przygotowuje coś dużego, większego niż do tej pory - ostrzega Jens Stoltenberg. Swoje niepokojące słowa wypowiedział podczas konferencji prasowej w Instytucie CHEY w Seulu.

"Przygotowują się do większej wojny, mobilizują więcej żołnierzy, ponad 200 tysięcy"

"Nikt nie jest w stanie dzisiaj powiedzieć, kiedy ta wojna się skończy. (...) Władimir Putin może dziś zakończyć tę wojnę. Widzimy jednak, że [Rosjanie] przygotowują się do większej wojny, że mobilizują więcej żołnierzy, ponad 200 tysięcy, a potencjalnie nawet więcej. Aktywnie pozyskują nową broń, więcej amunicji, zwiększając własną produkcję, ale także pozyskując więcej broni od innych autorytarnych państw, takich jak Iran i Korea Północna. (...) Niezwykle ważne jest, by prezydent Putin nie wygrał tej wojny. Sprawiłoby to, że świat będzie bardziej niebezpieczny" - mówił sekretarz generalny NATO w Seulu. Jak dodał, cel Rosji pozostaje jeden i ten sam - zdobycie całej Ukrainy.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znane atrakcje turystyczne Europy. Podróżnicy zgarną komplet

Pytanie 1 z 15
Sagrada Família Antoniego Gaudiego znajduje się w...
Wołodymyr stracił nogę podczas walk na Ukrainie. Polacy podarowali mu protezę

Czy Putin może wygrać tę wojnę?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają