Moskwa, Kreml, Plac Czerwony

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Masowe aresztowania w stolicy

Putin wydał rozkazy! Czystki wśród najwyższych rangą wojskowych. Centrum Moskwy zablokowane!

2022-10-08 18:53

W sobotę (8 października) w centrum Moskwy wstrzymano ruch samochodowy, a "w miasto wyruszyły pododdziały dywizji operacyjnego przeznaczenia im. Dzierżyńskiego - elity Rosgwardii" oraz policja - informuje ukraiński wywiad wojskowy HUR. Jego przedstawiciele wskazują, że w stolicy Rosji trwają masowe aresztowania wysokich rangą wojskowych. Co to oznacza?

Zaskakujące doniesienia z Rosji. Zgodnie z informacjami, jakie w sobotę (8 października) po południu przekazał Główny Departament Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, w Moskwie zaczęły się masowe "działania skierowane przeciwko wojsku". Podobno dochodzi tam do "licznych aresztowań i zatrzymań wojskowych". Według ukraińskiego wywiadu HUR w centrum Moskwy wstrzymano ruch samochodowy, a "w miasto wyruszyły pododdziały dywizji operacyjnego przeznaczenia im. Dzierżyńskiego - elity Rosgwardii" oraz policja. Centrum Moskwy ma być sparaliżowane. Media ukraińskie rozpowszechniają te informacje, zaznaczając jednocześnie, że nie zostały one jak na razie potwierdzone na przykład przez rosyjskie media niezależne. 

Masowe aresztowania w Moskwie. Putin już wie, że przegrał?

Czy to działanie związane z licznymi porażkami, jakie od pewnego czasu ponosi rosyjska armia? Czy Władimir Putin ma już dość nieudolności swoich ludzi i ma zamiar wymienić ich na innych? Być może Putin po prostu obawia się zamachu stanu. "Po kolejnych niepowodzeniach Rosji na polu walki w ciągu ostatnich dwóch tygodni coraz bardziej zróżnicowani aktorzy rosyjskiego systemu dołączają do głosów krytyki wobec kierownictwa rosyjskiego MON. Wśród krytyków znaleźli się m.in. przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, właściciel prywatnej firmy wojskowej Grupa Wagnera Jewgienij Prigożyn, aprobowani przez państwo prezenterzy telewizyjni, gwiazdy muzyki pop oraz coraz głośniejsza społeczność ultranacjonalistycznych blogerów wojskowych" - wskazuje w najnowszym, opublikowanym 8 października raporcie brytyjskie ministerstwo obrony.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
ARMIA PUTINA to PIJACY! Obierają ZIEMNIAKI i oglądają filmy
Nasi Partnerzy polecają