Ataki na Ukrainie

i

Autor: AP Ataki na Ukrainie

Wojna na Ukrainie

Rosja atakuje w pięciu kierunkach! "Putin planuje coś symbolicznego"

2023-02-06 8:30

Czyżby zapowiadane zmasowane uderzenie Rosji na Ukrainę już się zaczynało? Ukraina potwierdza, ze wróg atakuje z pięciu różnych kierunków, a 24 lutego, w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, chce zrobić "coś symbolicznego". Na razie nie widać oznak natarcia od strony białoruskiej, ale Rosjanie ostrzeliwują położone na północy obwody sumski i czernihowski.

Rosjanie atakują w pięciu kierunkach. Trudna sytuacja w Donbasie, słychać strzały na północy Ukrainy

Rosjanie szykują się do jakiejś wielkiej ofensywy, eskalacji i nowego uderzenia w wojnie na Ukrainie - takie głosy słychać od wielu tygodni. Czy teraz zaczynają przygotowywać się do realizacji tego planu? Strona ukraińska podaje, że choć na razie nie widać tworzenia formacji uderzeniowych od strony białoruskiej, to Rosjanie ostrzeliwują położone na północy obwody sumski i czernihowski. Główne natarcie trwa jednak w pięciu kierunkach na wschodzie, tam, gdzie od dawna toczą się najcięższe walki. "Główne wysiłki przeciwnik koncentruje na działaniach ofensywnych na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i nowopawłowskim" – poinformował w niedzielę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ludzie Putina wyrzucają ludzi z domów, osiedlają tam kolaborantów

Jak dodali przedstawiciele sił ukraińskich, żołnierze Władimira Putina wysiedlają mieszkańców z zajmowanych miejscowości, a do ich domów wprowadzają się kolaboranci. W ciągu ostatniej doby Rosja przeprowadziła też cztery nowe ataki rakietowe, w tym w Charkowie i w Chersoniu. Zginęli cywile. Ukraina odpowiedziała dziewięcioma atakami na pozycje rosyjskie, w tym magazyny amunicji.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jesteśmy pewni, że nie zdobędziesz więcej niż 7/10!

Pytanie 1 z 10
W którym polskim mieście znajduje się ten obiekt?
Spodek kończy 50 lat. Znacie inne dziwne budynki w Polsce? [ZDJĘCIA]
Nowe miasto partnerskie Lublina. Tu urodził się prezydent Ukrainy!

Skąd wziął się Putin i jak doszedł do władzy?

Posłuchaj faktów i znienawidzonym dyktatorze!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany