Rosja straszy Zachód głodem! "Wróci kanibalizm"

2022-05-27 13:40
Władimir Putin
Autor: AP PHOTO Władimir Putin

Kolejne dziwaczne stwierdzenia w rosyjskich mediach reżimowych! Najpierw prokremlowscy dziennikarze sugerowali, że małpia ospa to kara za wysyłanie broni Ukrainie i tolerancję wobec gejów na Zachodzie, a teraz straszą Europę głodem. Jeden z krajów aktywnie wspomagający Ukrainę jest według Rosjan ogarnięty głodem, a przypadki kanibalizmu będą się zdarzać już niebawem...

Wojna na Ukrainie to nie tylko tragedia mieszkańców tego kraju, bo jej skutki są również gospodarcze i dotykają ludzi nawet tam, gdzie panuje teraz pokój. Kryzys, inflacja, rosnące koszty życia martwią nie tylko Polaków, ale i Brytyjczyków. Skłoniło to niedawno znanego dziennikarza Jeremy'ego Clarksona do napisania dla "The Times" ironicznego felietonu, w którym stwierdza, że przygotowanie kotletów będzie niebawem kosztować 20 tysięcy funtów i jak tak dalej pójdzie, sąsiedzi zaczną zjadać siebie nawzajem. Najwyraźniej kremlowscy propagandyści postanowili wykorzystać felieton Clarksona dla swoich celów.

Głód przez wojnę na Ukrainie?

Należący do proputinowskiego oligarchy kanał Cargrad TV zaczął straszyć Zachód głodem i kanibalizmem, powołując się na to, że już sami brytyjscy dziennikarze rzekomo o tym piszą - nieważne, że to tylko czarny humor. W świecie rosyjskiej propagandy zagrożenie kanibalizmem w Europie jest bliskie i realne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące słowa Rosjan o małpiej ospie! Chodzi o wojnę na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sławny historyk o chorobie Putina. Mówi, co będzie, jeśli Putin umrze

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego?

Rosja straszy kanibalizmem

"Sprawy nie idą dobrze w Wielkiej Brytanii. Podczas gdy politycy grają na ukraińskim kryzysie, ludność szykuje się na głód. Dziennikarze zaczynają mówić na głos straszne rzeczy, przypominając o ryzyku kanibalizmu. Kryzys trwa dopiero parę tygodni, a Brytyjczycy już są popychani w kierunku kanibalizmu!" - ogłosili Rosjanie w artykule pod tytułem “Chłód, głód, kanibalizm. Londyn wpadł do ukraińskiego dołu, który sam wykopał”. Póki co głód z powodu wojny na Ukrainie grozi przede wszystkim Afryce. W Egipcie są zapasy zboża zaledwie na parę miesięcy, a dostawy z Ukrainy nadal są blokowane. Ukraina zwana jest "spichlerzem świata".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin w SZPITALU! Ujawniono zdjęcia i wideo. Wojna na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Matka mordercy przerywa milczenie! Szokujące słowa. Masakra w Teksasie

Prezes NBP o wpływie wojny na Ukrainie na Polską gospodarkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE