Rosja. Tajemnicza strzelanina w bazie wojskowej. „Są zabici i ranni”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay Rosja. Tajemnicza strzelanina w bazie wojskowej. „Są zabici i ranni”

Rosja. Strzelanina w bazie wojskowej. Są zabici i ranni. „Atak terrorystyczny”

2022-10-15 22:12

Tajemnicza strzelanina w bazie wojskowej w Rosji. Jak podają media: są zabici i ranni. W sobotni wieczór napastnicy mieli zacząć strzelać na poligonie przy granicy z Ukrainą. Bilans ofiar jest niepewny, ale media informują o co najmniej kilkunastu zabitych. Faktycznie ofiar może być więcej. Co wiemy o strzelnianinie w obwodzie biełgorodzkim? Rosja przedstawia całe zdarzenie jako „atak terrorystyczny”. Oto najważniejsze wiadomości w tej sprawie.

Niezidentyfikowani sprawcy otworzyli ogień na terenie jednostki wojskowej w obwodzie biełgorodzkim w Rosji przy granicy z Ukrainą. Ze wstępnych informacji wynika, że są zabici i ranni – informuje w sobotę (15.10) wieczorem serwis Baza, na który powołuje się Polska Agencja Prasowa.

Jak podają media: dwóch napastników otworzyło ogień na poligonie. Bilans ofiar to – jak podają media – 11 zabitych i 15 rannych.

Szokujące wiadomości potwierdza niezależna Nowaja Gazieta Jewropa. Doniesienia o strzelaninie potwierdził także rosyjski resort obrony.

Rosyjska agencja TASS, powołując się na informacje z tamtejszego ministerstwa obrony, donosi o „dwóch terrorystach”, którzy zaczęli strzelać podczas ćwiczeń na poligonie. Rosyjska narracja w sprawie strzelaniny przedstawia ją jako „atak terrorystyczny”. Napastnicy mieli zostać zabici – podają media.

Strona rosyjska, przekazując informację o „ataku terrorystycznym”, podaje, że sprawcy to obywatele WNP (dawnych państw ZSRR).

Możemy przypuszczać, że kwestia ta zostanie wykorzystana do wzmocnienia przekazów propagandowych kreujących Ukrainę na państwo terrorystyczne. Do tego potrzebny jest jednak „ukraiński ślad”, który z łatwością może zostać „odnaleziony” – komentuje Michał Marek, szef Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa.

Według doniesień medialnych ofiary strzelaniny pochodziły z obwodu briańskiego. Rosyjskie ministerstwo obrony pisze o "zamachu terrorystycznym", do którego doszło podczas ćwiczeń ze strzelania z "ochotnikami chcącymi wyjechać na wojnę na Ukrainie".

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Gen. Mieczysław Bieniek o Ukrainie w NATO: "145 państw było za" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany