Rosjanki chcą zbić fortunę na mobilizacji. Wymyśliły okrutny biznesplan. Kasa za śmierć

i

Autor: Shutterstock Rosjanki chcą zbić fortunę na mobilizacji. Wymyśliły okrutny biznesplan. "Kasa za śmierć"

Biznes życia?

Rosjanki zbiją fortunę na mobilizacji? Wymyśliły okrutny biznesplan. "Jak umrze spłacę kredyt"

2022-09-25 10:51

21 września Wladimir Putin ogłosił w Rosji mobilizację, która oficjalnie ma objąć 300 tys. osób, a nieoficjalnie ponad milion. Od tego czasu Rosjanie masowo uciekają z kraju - nie mają zamiaru jechać na wojnę. Tymczasem rosyjskie kobiety są z mobilizacji bardzo zadowolone, bo mają plan, jak się na niej wzbogacić. To, co wymyśliły, jest porażające.

Mobilizacja, jaką w Rosji ogłosił Putin, spędza sen z powiek większości rosyjskich mężczyzn. Od kilku dni w popłochu próbują uciec z kraju - niezależne rosyjskie media donoszą, że na granicach z Finlandią, Mongolią czy Kazachstanem tworzą się korki i kolejki na kilkanaście godzin czekania. Praktycznie nie da się kupić biletów lotniczych na zagraniczne połączenia, a jeśli są, to horrendalnie drogie. Rosyjscy mężczyźni nie chcą iść na wojnę, wiedzą bowiem, że dla Putina będą tylko mięsem armatnim. Są jednak w Rosji osoby, którym mobilizacja otworzyła drogę do tego, by znacząco się wzbogacić. Portal 24tv.ua pisze o Rosjance, mieszkającej na terenie okupowanego przez Rosjan Krymu, która wymyśliła sposób na biznes i już przekonała do niego wiele innych kobiet.

Mobilizacja w Rosji. Rosjanki mają plan, jak się szybko wzbogacić

Opowiedziała o tym, jak przyjacielowi, który ma wkrótce zostać zmobilizowany zaproponowała... małżeństwo. Wszystko po to, by w razie jego śmierci na froncie zgarnąć 7 milionów rubli odszkodowania (prawie 600 tys. zł) i między innymi spłacić sobie kredyt hipoteczny. Mężczyzna jej odmówił, a ona nie kryła rozczarowania. "Mam 2 małych dzieci, dzięki takiemu małżeństwu mogłabym otrzymywać świadczenia i pomoc. Trudno sobie wyobrazić, ilu takich mężczyzn na Krymie mogłoby pomóc samotnym kobietom w rozwiązaniu problemu zadłużenia. To straszne, że trzeba ich przekonywać" - żali się.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski kanibal i morderca jedzie na wojnę. Dołączył do grupy Wagnera. "Chciał posmakować człowieka"

Komandor Dura: "Powszechna mobilizacja nic nie da. Najlepsi żołnierze Rosji poszli już 24 lutego" [Raport Złotorowicza]

Putin ogłosił mobilizację. Nie jest łatwo udowodnić śmierć żołnierza

Kobieta zapomina tylko, że aby dostać tak obiecywane przez Putina odszkodowania za śmierć żołnierza, trzeba najpierw udowodnić, że rzeczywiście nie żyje, a nie np. uciekł, zniknął, albo dostał się do niewoli. Ten skok na kasę może więc nie być taką prostą sprawą. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin ukrywa prawdziwy cel mobilizacji. Prawda jest szokująca! "Skala poraża"

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają