III wojna światowa wisi na włosku?! Rosja wysyła bombowce nad USA. Powietrzna utarczka

2020-06-12 12:40 zw
PENTAGON
Autor: archiwum se.pl

Czy to tajemnicze wydarzenie oznacza rozpoczęcie III wojny światowej? Doszło do szokującej powietrznej utarczki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi! Amerykańskie myśliwce przechwyciły cztery rosyjskie bombowce. Do zdarzenia doszło tuż obok Alaski. Jakie zamiary mieli Rosjanie, wysyłając bombowce nad USA?!

Rosyjskie bombowce były tuż obok USA! Zostały przechwycone przez amerykańskie myśliwce. Wczoraj poinformowano o niepokojącym zdarzeniu z udziałem bombowców A-50 oraz Tu-95, zdolnych do przenoszenia pocisków jądrowych. Jak poinformował Pentagon, myśliwce F-22 Raptor przechwyciły bombowce i samolot wczesnego ostrzegania A-50 zaledwie 37 km od wybrzeża Alaski. Niewiele później miał miejsce niemal identyczny incydent, wtedy rosyjskie maszyny były 60 km do Alaski. 

W obu przypadkach nie naruszyły amerykańskiej przestrzeni powietrznej, jednak mało brakowało! Co na to Rosjanie? Wyjaśniają, że przeloty nie były sprzeczne z prawem międzynarodowym. Możliwe, że był to swego rodzaju odwet za analogiczny incydent z udziałem Amerykanów. 29 maja Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej ujanwiło, że rosyjskie myśliwce przechwyciły dwa amerykańskie bombowce nad Morzem Czarnym.

III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny straciły cierpliwość!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze