Rząd zakazał emisji jednego z odcinków "Świnki Peppy". Nie zgadniesz dlaczego!

2022-01-25 12:30
Szok! Rząd zakazał emisji jednego z odcinków Świnki Peppy. Nie zgadniesz dlaczego!
Autor: ŚWINKA PEPPA Świnka Peppa nielegalna?

Niezwykle popularna i uwielbiana przez dzieci na całym świecie brytyjska kreskówka "Świnka Peppa" okazała się być wyjątkowo kontrowersyjna. Do tego stopnia, że australijski rząd już po raz drugi oficjalnie zakazał emisji jednego z odcinków bajki. Poszło o... przyjaźń małej bohaterki z pająkiem, bo kto jak kto, ale pająki w Australii do przyjacielskich raczej nie należą.

"Świnka Peppa", czyli brytyjska kreskówka, od lat bije rekordy popularności wśród najmłodszych widzów. Nic dziwnego, bo w przystępny sposób potrafi przekazać maluchom ważne treści. Jak na przykład to, że strach ma wielkie oczy. A przynajmniej strach przed pająkami. W jednym z odcinków, zatytułowanym "Pan Kościste Nóżki" brat świnki Peppy zaprzyjaźnia się z małym pająkiem, który pojawia się w ich domu. Niestety, Peppa i jej rodzice nie podzielają tego entuzjazmu, ostatecznie jednak mała bohaterka zaczyna się przekonywać do pająka, nazwanego pieszczotliwie "Pan Kościste Nóżki", a w finale nawet zaczyna go lubić, przezwyciężając swój strach. Przekaz odcinka jest taki, że nie warto bać się tych małych stworzeń, bo są nieszkodliwe i wystraszone bardziej niż ludzie. I pewnie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że akurat australijskich pająków można i nawet należy się obawiać. Jak informuje portal "CBR", tylko w czasie ostatnich dziesięciu lat, w wyniku ukąszeń pająków, do szpitali trafiła niezliczona ilość Australijczyków, a wielu z nich przypłaciło ugryzienie życiem. 

Sprawdź to! Dziwne przemówienie premiera! "Świnka Peppa jest geniuszem!"

Bajka na sen - kołysanki dla dzieci

Właśnie dlatego już jakiś czas temu rząd w Australii zabronił nadawcy emisji tego konkretnego odcinka "Świnki Peppy". Przedstawiciele władz motywowali to faktem, że przekonywanie australijskich dzieci o tym, że pająki są przyjemne i nieszkodliwe, jest bardzo niebezpieczne. Zakaz do niedawna był przestrzegany, ostatnio jednak ten odcinek znów został wyemitowany. Po kolejnej interwencji rządu ponownie zostanie zablokowany. Tym razem na dobre?

CZYTAJ TAKŻE: Dziennikarka aresztowana po słowach o prezydencie! Po prostu zacytowała przysłowie

Sonda
Czy pozwalacie dzieciom oglądać bajki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE