Zaatakował niewinnych ludzi

Rzucił się na pasażerów pociągu z nożem! Nie żyją dwie osoby, pięć jest rannych

2023-01-25 18:23

W środę, 25 stycznia na północy Niemiec doszło do przerażającego ataku nożownika. Rzucił się on na pasażerów pociągu z Kilonii do Hamburga. Minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn przekazała, że napastnik zabił dwie osoby i ranił pięć kolejnych. Motyw jego działania nie jest obecnie znany.

Aktualizacja, godz. 21.09

Według informacji "Die Welt" napastnik ma 33 lata. Ibrahim A. miał przyjechać do Niemiec w 2014 roku, mieszkał najpierw w Nadrenii Północnej-Westfalii, a następnie w Szlezwiku-Holsztynie. Mężczyzna podobno jeszcze tydzień temu przebywał w areszcie. PAP podaje, że po ataku nożownika trzy osoby są ciężko ranne, a cztery odniosły lekkie obrażenia.

Godz. 18.23. Horror w Niemczech. Nożownik zabił dwie osoby, ranił pięć kolejnych

Na północy Niemiec, doszło w środę, 25 stycznia około godz. 15.00 do ataku nożownika. Jak podaje PAP, bandyta zaatakował pasażerów pociągu z Kilonii do Hamburga. Dwie osoby zostały zabite przez przestępcę, który dodatkowo ranił jeszcze pięć innych osób. Taką liczbę poszkodowanych potwierdziła Sabine Suetterlin-Waack, minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn, choć wcześniejsze doniesienia wskazywały, że rannych jest nawet siedem osób.

Horror wydarzył się przed przybyciem pociągu na stację Brokstedt. Agencja dpa informuje, że stacja jest obecnie zamknięta, a policja zatrzymała sprawcę. Nie jest znany motyw, który kierował nożownikiem. Podobnie jak inne okoliczności tragicznego zdarzenia, będzie on przedmiotem badań śledczych.

Sonda
Czy Niemcy są bezpiecznym krajem?
Szokująca mowa obrońcy Huberta S., który pędząc po pijanemu zabił żołnierza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają