Płonący samolot

i

Autor: JACDEC/Twitter Płonący samolot

Przerażające wideo

Samolot płonął w powietrzu! Dramatyczne lądowanie i cud. Wszystko przez... gęsi. WIDEO

2023-04-24 11:20

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie samolotu, który wleciał w stado gęsi nad amerykańskim Ohio! Silnik płonął, kiedy kapitan zawrócił na lotnisko podszedł do dramatycznego lądowania. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, do sieci trafiały filmy kręcone przez przerażonych pasażerów, którzy nagrywali płomienie buchające za oknami maszyny.

Pasażerski Boeing zderzył się ze stadem gęsi i stanął w płomieniach. To, co stało się potem, mrozi krew w żyłach

To był prawdziwy horror, ale wszystko dobrze się skończyło! Do tych przerażających wydarzeń doszło w ostatnią niedzielę, 23 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Z lotniska John Glenn International Airport w mieście Columbus wystartował samolot pasażerski lecący do Phoenix. Był to Boeing 737. Taka maszyna w zależności od typu zabiera na pokład od około stu do ponad dwustu pasażerów. Samolot American Airlines bez problemów wzbił się w powietrze. Jak pisze New York Post, cytując ocalałych pasażerów, w pewnym momencie wszyscy usłyszeli tajemniczy, bardzo głośny i metaliczny dźwięk. Coś zabrzęczało, a potem... za oknem samolotu buchnęły płomienie! Płonął silnik. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, do sieci trafiały filmy kręcone przez przerażonych pasażerów, którzy nagrywali płomienie dobrze widoczne za oknami maszyny. Wielu już żegnało się z życiem!

Lądowanie awaryjne w USA po zderzeniu z ptakami. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi ocaleli

Tymczasem pilot musiał zachować zimną krew. Skontaktował się z obsługą naziemną lotniska i powiedział, że musi zawrócić. Jak dodał, na chwilę przed tym, jak wybuchł pożar silnika, samolot zderzył się z kluczem dzikich gęsi! Wszystko wskazuje zatem na to, że to ptaki stały się powodem incydentu. Samolot leciał, płonąc w powietrzu. Wszyscy na lotnisku wstrzymali oddech, gdy maszyna podchodziła do awaryjnego lądowania. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Nikomu nic się nie stało, a pasażerowie zostali zabrani do Phoenix innym samolotem. Szczegóły wypadku bada specjalna komisja.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?

QUIZ. Zwierzę, przedmiot czy roślina? Szybki quiz tylko dla bystrzaków!

Pytanie 1 z 10
Buzdygan. Zwierzę, przedmiot czy roślina?
Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy