Wypadek samolotu linii TransAsia

i

Autor: Twitter Wypadek samolotu linii TransAsia

Katastrofa lotnicza

Samolot runął na miasto! Skrzydło przecięło jadące auto na pół. MOCNE WIDEO

2023-02-06 9:30

Szokujące wideo pokazuje moment katastrofy lotniczej, do której doszło na Tajwanie! Przez błąd pilota oba silniki samolotu z 58 osobami na pokładzie przestały pracować nad gęsto zaludnionym terenem. Maszyna runęła na most, po drodze przecinając skrzydłem jadącą taksówkę. Zginęły 43 osoby, 15 cudem ocalały, w tym osoby z auta!

Szokująca katastrofa lotnicza na Tajwanie. Samolot spadł na miasto, przeciął skrzydłem jadący samochód. 15 osób cudem ocalało, zginęły 43

Ten film wygląda niczym efekty specjalne z filmu, jednak przedstawia prawdziwą katastrofę lotniczą, jaka wydarzyła się kilka lat temu w Azji. Maszyna linii TransAsia Airways z 58 osobami na pokładzie 4 lutego 2015 roku wystartowała z Tajwanu i kierowała się w stronę Chin. W pewnym momencie okazało się, że jeden z silników jest zepsuty. To był jednak dopiero początek kłopotów. W takiej sytuacji pilot powinien wyłączyć wadliwy silnik i używając tylko drugiego, przygotować się do zawrócenia na lotnisko i lądowania awaryjnego. Ale jak wynika z rozmów z wieżą kontroli lotów, między pierwszym i drugim pilotem feralnego samolotu ATR 72 doszło do tragicznego w skutkach nieporozumienia. Jeden z nich niechcący doprowadził do wyłączenia nie tego silnika, co trzeba. W efekcie maszyna nie miała żadnego działającego silnika.

Niewiarygodne ocalenie ludzi z taksówki i 15 osób z samolotu. Jedna ze stewardes dwa razy oszukała przeznaczenie

Przechylając się na bok, wielki samolot runął na miasto, cudem omijając wieżowce. Zahaczył skrzydłem o jadącą wiaduktem taksówkę, przecinając samochód na pół. Potem samolot runął na most i do rzeki. Ci, którzy przeżyli uderzenie, tonęli. W sumie potwierdzono śmierć 43 osób, ocalało jednak 15. Jest też parę ofiar na ziemi, choć jakimś cudem ludzie z taksówki przeżyli i mają tylko niewielkie obrażenia. Piloci nie żyją, podobnie dwie stewardesy, jedna ocalała jako jedyny członek załogi. Co ciekawe, kobieta ta w 2014 roku również cudem uniknęła śmierci w katastrofie lotniczej - miała lecieć innym samolotem, który uległ wypadkowi, ale zamieniła się z kolegą na dyżury.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?

QUIZ. Sobotnia ortografia. Błędy, które wszyscy robią. Klasyka!

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie należy zapisać ten wyraz?
Katastrofa samolotu wojskowego - epizod ćwiczeń RENEGADE/SAREX-21 Powiat Drawski
Nasi Partnerzy polecają