Skandal w Watykanie! Kupili kamienicę za środki z funduszu charytatywnego?!

2020-02-19 14:21

Watykan kupił luksusową kamienicę za 200 milionów euro! Trwa śledztwo w sprawie nieruchomości w Londynie. Jak informuje tygodnik “L’Espresso” przynajmniej część pieniędzy na zakup nieruchomości w 2014 roku pochodziło... ze świętopietrza, papieskiego funduszu charytatywnego.

Wierni wpłacali pieniądze na biednych, a Watykan wydał je na kamienicę! Skandal, który zaczął wychodzić na jaw w zeszłym roku, nabiera rumieńców. Śledczy badający tę bulwersującą sprawę przeszukali dom i biuro byłego szefa kancelarii w watykańskim Sekretariacie Stanu. A przecież trzy miesiące temu prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu zapewniał: „Przedstawiono nam propozycję zakupu tej historycznej i artystycznej kamienicy (…), nie było w tym nic niejasnego”.

Jak informuje tygodnik “L’Espresso” przynajmniej część pieniędzy na zakup nieruchomości w 2014 roku pochodziło... ze świętopietrza, papieskiego funduszu charytatywnego. „Świętopietrze nie jest przeznaczane tylko na działalność dobroczynną papieża, ale też na wsparcie jego posługi duszpasterskiej” - tłumaczył Becciu agencji ANSA. Ale czy to przekona wiernych, którzy wpłacali pieniądze?