Stało się. Obowiązkowe szczepienia są faktem. To najbardziej surowe przepisy pandemiczne!

2022-01-06 9:14
Stało się. Obowiązkowe szczepienia stają się faktem. To najbardziej surowe przepisy pandemiczne
Autor: EAST NEWS Obowiązek dotyczy osób po 50. roku życia

Obowiązek szczepień zostanie nałożony na osoby po 50. roku życia - taką decyzję w minioną środę (5 stycznia) podjął rząd Włoch, czyniąc się tym samym krajem z najostrzejszymi przepisami dotyczącymi walki z pandemią. To skutek dramatycznego wzrostu zachorowań na koronawirusa - tylko jednej doby odnotowano tam ostatnio 179 tysięcy nowych przypadków.

Decyzja o tym, by wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko Covid-19 dla obywateli po 50. roku życia zapadła po bardzo burzliwych obradach włoskiego rządu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, kilka ugrupowań koalicji domagało się wprowadzenia obowiązku szczepień dla wszystkich. Mario Draghi, premier Włoch, po uchwaleniu nowego rozporządzenia powiedział: "Chcemy zatrzymać wzrost krzywej zakażeń i nakłonić Włochów, którzy dotąd się nie zaszczepili, by to zrobili. Interweniujemy szczególnie w sprawie grup wiekowych, które są bardziej narażone na hospitalizację, by zredukować presję na szpitale i ratować życie". Posiedzenie rządu miało miejsce w środę, 5 stycznia, w dniu, w którym we Włoszech odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń - 179 tysięcy.

CZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Test wiedzy kulinarnej

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19

We Włoszech po dwóch dawkach szczepionki jest już jest 86 proc. społeczeństwa, a ponad 20 mln osób przyjęło już trzecią, przypominającą. PAP cytuje włoskiego ministra zdrowia, Roberto Speranzę: "Chodzi o jak największe ograniczenie liczby niezaszczepionych, bo to ta grupa jest powodem presji na nasz system szpitali" - mówił. Minister poinformował także, że dwie trzecie pacjentów, leżących z powodu Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii, to osoby niezaszczepione. 

CZYTAJ TAKŻE: Milioner porwał kobietę, więził ją i torturował? Miała go pokochać, albo zginąć

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE