Strzelanina w Las Vegas

i

Autor: AP

KOSZMAR

Strzelanina na kampusie w Las Vegas. Jest wiele ofiar! "Podejrzany został znaleziony martwy"

2023-12-06 22:41

Funkcjonariusze policji w Las Vegas poinformowali o strzelaninie na terenie kampusu Uniwersytetu Nevada w Las Vegas. Jak twierdzą, w pobliżu budynku Beam Hall znaleziono wiele ofiar. Pierwsze doniesienia o strzałach pojawiły się w mediach społecznościowych.

Las Vegas. Makabryczna strzelanina na kampusie. Wiele ofiar

Około godziny 11:53 czasu lokalnego w środę, 6 grudnia (19:53 GMT) uniwersytet po raz pierwszy zamieścił w mediach społecznościowych doniesienia o strzałach oddanych na terenie kampusu. Władze ostrzegli uczniów i przekazali im, aby "ewakuowali się w bezpieczne miejsce".

W rozmowie z NBC News funkcjonariusze organów ścigania poinformowali o wielu ofiarach. Na razie nie jest znana ich dokładna liczba. Policjanci twierdzą jednak, że podejrzany, który strzelał w kierunku uczniów został odnaleziony i nie żyje.

Gubernator Nevady, Joe Lombardo opublikował w mediach społecznościowych, że jego biuro jest w ciągłym kontakcie z uniwersytetem i lokalnymi organami ścigania. Poprosił mieszkańców kampusu i przestrzeganie instrukcji organów podczas ewakuacji.

Sonda
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni?