Szok! Geolog przewidział trzęsienie ziemi w Turcji. Napisał o tym już w piątek

i

Autor: ap, twitter

Nieprawdopodobne

Szok! Geolog przewidział trzęsienie ziemi w Turcji. Napisał o tym już w piątek

2023-02-06 20:46

Trzęsienie ziemi w Turcji wstrząsnęło całym światem. Tymczasem holenderski geolog Frank Hoogerbeets już w miniony piątek (3 lutego) ostrzegał, że do takiej katastrofy może dojść. Co więcej, załączona przez niego mapa niemal całkowicie pokrywa się z obszarem, na którym doszło do tragedii, w której zginęło blisko 2 tysiące osób!

Geolog przewidział trzęsienie ziemi w Turcji!?

W poniedziałek (6 lutego) w godzinach porannych Turcję i Syrię nawiedziły potężne trzęsienia ziemi o sile 7,8 w skali Richtera. Dotychczasowe doniesienia mówią o ponad 1,5 tys. ofiar śmiertelnych i dziesiątkach tysięcy osób rannych. Co więcej, poniedziałkowe trzęsienie ziemi było jednym z najsilniejszych, jakie nawiedziły Turcję w ostatnim stuleciu!

Jak się okazuje, holenderski geolog już przed weekendem przewidział, do takiej katastrofy może dojść. "Prędzej czy później w tym regionie nastąpi trzęsienie ziemi o sile około 7,5 w skali Richtera" – napisał w piątek, 3 lutego, na Twitterze Frank Hoogerbeets, geolog z Solar System Geometry Survey. Do swojego wpisu załączył mapę, na której zaznaczone na czerwono miejsce, niemal idealnie pokrywa się z epicentrum katastrofy, do której doszło rankiem 6 lutego.

Post ten cieszy się niezwykłą popularnością w mediach społecznościowych. Wyświetlono go już ponad 35 milionów razy!

Co więcej, dzień wcześniej geolog opublikował nagranie, w którym alarmuje o większej aktywności sejsmicznej, która ma wystąpić między 4, a 6 lutego!

Geolog ostrzega przed wstrząsami wtórnymi w Turcji

W poniedziałek Frank Hoogerbeets alarmował o wstrząsach wtórnych w Turcji. "Należy uważać na dodatkową silną aktywność sejsmiczną w środkowej Turcji i pobliskich regionach. Wstrząsy wtórne zwykle trwają przez jakiś czas po dużym trzęsieniu ziemi" – napisał na Twitterze.

W jednym z kolejnych wpisów naukowiec przypomniał, że podobne trzęsienia ziemi wystąpiły w tym regionie w roku 115 i 526! "One są zawsze poprzedzone krytyczną geometrią planetarną, taką, jaka wystąpiła w dniach 4-5 lutego" - wyjaśnił geolog. "Łączę się sercem ze wszystkim dotkniętymi poważnymi trzęsieniami ziemi w Turcji" - dodał.

Poniżej publikujemy wpisy Franka Hoogerbeetsa.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś trzęsienie ziemi?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają