TAJEMNICZA choroba Benedykta XVI! Jest stanowisko Watykanu

2020-08-04 8:56 zw
Benedykt XVI ostatnia audiencja
Autor: archiwum se.pl

Co tak naprawdę dzieje się z Benedyktem XVI (93 l.)?! Wczoraj świat obiegły niepokojące informacje od biografa byłego papieża. Joseph Ratzinger według Peters Seewalda ma być "ekstremalnie słaby". Tymczasem Watykan w oficjalnym komunikacie podaje nieco inną wersję wydarzeń...

Jaki tak naprawdę jest stan zdrowia Benedykta XVI (93 l.)?! Wczoraj świat obiegły niepokojące informacje na ten temat. Niemiecki dziennik "Passauer Neue Presse" zacytował biografa Ratzingera, Petera Seewalda, który określił stan byłego papieża jako "ekstremalnie słaby". Seewald opowiadał, że widział Benedykta w miniony weekend. Poprzednik papieża Franciszka ma według biografa plamy na twarzy wywołane chrobą skórną i mówi z wielką trudnością.

Co na to Watykan? O dziwo, zaprzecza, by stan Benedykta był poważny! Przyznaje jedynie, że faktycznie były papież ma za sobą chorobę. W oficjalnej nocie Stolica Apostolska, powołując się na osobistego sekretarza Ratzingera informuje, że Benedykt właśnie wychodzi z "ostrej fazy bolesnej choroby", ale podkreślono, iż nie jest to ciężka choroba. Benedykt XVI od czasu swojej abykacji w 2013 roku mieszka w willi na terenie Ogrodów Watykańskich.

100. rocznica urodzin Papieża

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze