Roman Kostomarov

i

Autor: East News Roman Kostomarov

Dramat Olimpijczyka

Tańczył na lodzie z żoną rzecznika Kremla. Sławny łyżwiarz stracił dłonie i nogi!

2023-02-16 11:46

Wielka tragedia sławnego rosyjskiego łyżwiarza! Roman Kostomarow (46 l.), zdobywca złotego medalu olimpijskiego z 2006 roku, walczy o życie w szpitalu. Lekarze byli zmuszeni amputować mu nogi oraz dłonie z powodu sepsy. Roman Kostomarow to niegdysiejszy partner taneczny późniejszej żony rzecznika Kremla. Niezależna rosyjska "Meduza" przypomina, że sportowiec popierał Putina i usprawiedliwiał rozpętanie wojny na Ukrainie.

Roman Kostomarow po amputacji nóg i dłoni. Tragiczne wieści ze szpitala o stanie zdrowia mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie figurowym

Całe swoje życie tańczył, uprawiał sport i robił to na najwyższym światowym poziomie. Okrutna choroba sprawiła, że Roman Kostomarow (46 l.) został kaleką. Sławny rosyjski łyżwiarz zdobył sławę, uprawiając łyżwiarstwo figurowe w parach tanecznych. Co ciekawe, jego partnerką była Tatiana Nawka, która później, w 2015 roku została żoną rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. W 2006 roku Roman Kostomarow i Nawka zdobyli złoty medal olimpijski. Łyżwiarz był w swojej dyscyplinie dwukrotnym mistrzem świata (2004, 2005) i trzykrotnym zwycięzcą mistrzostw Europy (2004, 2005, 2006).

Roman Kostomarow zachorował nagle. Był okazem zdrowia, walczy o życie bez rąk i nóg

Niestety, w styczniu tego roku trafił na oddział intensywnej terapii z zapaleniem płuc. Potem został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i podłączony do płucoserca. Stan sportowca się pogarszał, choć wcześniej Roman Kostomarow był okazem zdrowia i na krótko przed chorobą jeździł na łyżwach i uprawiał inne sporty. Wdała się gangrena i lekarze zostali zmuszeni do amputacji nóg Romana Kostomarowa. Od stycznia trwała walka o ręce, lecz niestety i tę walkę przegrano. Nie wiadomo, czy sławny sportowiec pokona tę nagłą, tajemniczą chorobę.

Roman Kostomarow popierał Putina. Uważał, że wojna na Ukrainie wybuchła przez Zachód

Tymczasem niezależny rosyjski portal "Meduza" przypomina niechlubną reakcję Romana Kostomarowa na wybuch wojny na Ukrainie. Jak się okazuje, mistrz olimpijski wspierał retorykę Kremla, zgodnie z którą wojna wybuchła z powodu działań Zachodu. Po rozpoczęciu inwazji zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w stroju reprezentacji rosyjskiej i napisał, że jest "za pokojem", ale że Rosja "nigdy nikogo nie zaatakowała" i że "nie mogła dłużej znosić zachodniego wpływu na sytuację na świecie". Zamieszczał też zdjęcia z Putinem, pisząc, że to "najlepszy prezydent". W grudniu 2022 roku Rada Najwyższa Ukrainy nałożyła sankcje na Kostomarowa i 54 innych rosyjskich sportowców popierających wojnę.

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska
Najszybsza polska łyżwiarka Andżelika Wójcik marzy o medalu IO
Nasi Partnerzy polecają