Wrzuciły papugę do pralki, pójda do więzienia

i

Autor: Shutterstock; Cumbria police

Surowy wyrok

Torturowały papugę i wrzuciły ją do pralki. Sadystki pójdą do więzienia

2023-08-31 9:10

Dwie kobiety, które podczas imprezy znęcały się dla zabawy nad papugą, pójdą do więzienia. Tracy Dixon (47 l.) i Nicola Bradley (35 l.) spryskiwały zwierzę farbą, wrzucały je do włączonej pralki, a na koniec jedna z nich skręciła ptakowi kark. Próbowały też nakarmić papugą psa. Sędzia nie miał litości dla sadystycznych Brytyjek.

Dwie kobiety zadręczyły papugę podczas libacji alkoholowej. Prały zwierzę w pralce i spryskiwały farbą. Papuga nie przeżyła

Wyroki bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami niestety nie zapadają często. Ale ten przypadek był tak drastyczny, że sędzia z Wielkiej Brytanii nie miał żadnych wątpliwości - dwie kobiety, które godzinami torturowały i mordowały bezbronną papugę, powinny iść za kratki. Tracy Dixon (47 l.) i Nicola Bradley (35 l.) z Carlisle imprezowały ze znajomym Paulem Crooksem. Potem mężczyzna poszedł spać, a one dalej piły. W alkoholowym zamroczeniu uznały za zabawne wyjęcie z klatki papugi należącej do Crooksa i znęcanie się nad nią. Jak piszą brytyjskie media, Dixon i Bradley spryskały samicę afrykańskiej papugi szarej imieniem Sparky środkiem do czyszczenia piekarników, umazały ją błyszczącą farbą i próbowały nakarmić nią psa.

"Razem sadystycznie torturowały i zabiły Sparky’ego. To naprawdę niepojęte, jak można tak traktować zwierzę”

To było jednak za mało jak dla tych sadystek. Dlatego włączyły też pralkę i wrzuciły do niej papugę. Gdy mimo wirowania suszarki ptak dalej żył, jedna z kobiet skręciła mu kark. Kiedy właściciel papugi zobaczył, co się wydarzyło, wezwał policję. Kobiety zostały zatrzymane 30 lipca zeszłego roku, teraz usłyszały wyrok. Przed policją obwiniały jedna drugą, sędzia skazał obie na kary po 25 miesięcy pozbawienia wolności. "Razem sadystycznie torturowały i zabiły Sparky’ego. To naprawdę niepojęte, jak można tak traktować zwierzę” - argumentował sędzia. Kobietom zakazano też posiadania zwierząt domowych na czas nieokreślony.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Papuga śpiewa "Sto lat". Policja interweniuje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany