Przekleństwa pod adresem władzy wymieszane ze śmiechem. Tak wyglądała gala kabaretu. Wszystko szło na żywo!

i

Autor: Screen/FB Kabaret na żywo

Wielkie nieba!

Przekleństwa pod adresem władzy wymieszane ze śmiechem. Tak wyglądała gala kabaretu. Wszystko szło na żywo!

2023-08-28 13:54

Sezon wakacyjny dobiega końca, a to wiąże się z koncertami i galami, które mają bawić ludzi. Taki zamiar przyświecał organizatorom wydarzeniu: "Magiczne Zakończenie Wakacji 2023. Świętokrzyska Gala Kabaretowa". Jednak nie tylko dowcipy sypały się ze sceny, ale też... wulgaryzmy! I to pod adresem obecnej władzy.

To się nie mieści w głowie, by wśród zabawnych dowcipów ze sceny leciały wulgaryzmy. A jednak! W czasie wydarzenia o nazwie: "Magiczne Zakończenie Wakacji 2023. Świętokrzyska Gala Kabaretowa" w Kielcach wystąpił Kabaret Młodych Panów. Kabareciarze wystąpili ze skeczem "Sklep zoologiczny". Głównym bohaterem skeczu był sprzedawca sklepu zoologicznego i jego klienci. Jeden z nich kupił papugę, po chwili jednak wraca do sklepikarza i skarży się na ptaka i to, co ten wykrzykuje. Gdy otwiera pudło z ptakiem słychać głośne: "J***ć PiS!" oraz "Kaczyński, będziesz siedział!", na co publika zgromadzona w Kielcach zareagowała gromkim śmiechem.

To jednak nie wszystko. W skeczu nie brakowało aluzji do telewizji publicznej, a do klienta z papugą sprzedawca mówi: - Niech pan wróci do domu z papugą, niech pan ją ustawi przed telewizorem i włączy jej TVP Info. Po tygodniu będzie nadawała na Tuska! Papua w skeczu wykrzykiwała też obraźliwe słowa pod adresem jednego z ministrów. W czasie występu żartowano też z polityków, np. Janusza Kowalskiego. Gala była transmitowana w telewizji Polsat. Wulgaryzmy mogły więc słyszeć tysiące widzów!

Sprawdź: Kabaret Młodych Panów wyśmiał Jarosława Szymczyka i incydent z granatnikiem! Nie mieli litości

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Tusk ostro do Kaczyńskiego. "Gdzie uciekasz chłopie?"