Uchodźcy szyją maseczki dla Europy!

2020-03-26 14:00 zw
Uchodźcy
Autor: pixabay.com/skeeze Uchodźcy

Byli przeganiani z miejsca na miejsce i niechciani, a teraz... szyją dla nas maseczki. Niespodziewany zwrot akcji w greckich obozach dla uciekinierów z Syrii - uchodźcy wzięli się do roboty i zamiast siedzieć bezczynnie, zakasali rękawy i zaczęli walczyć z koronawirusem na własną rękę.

Najpierw byli przeganiani z Grecji do Turcji i z powrotem, ginęli podczas prób dostania się do Europy i przez większość ludzi byli postrzegani jako problem, ciężar oraz zagrożenie. Teraz okazuje się, że uchodźcy mogą... uratować Europę. Bo w greckich obozach dla imigrantów zaczęła się wielka akcja szycia maseczek chirurgicznych dla szpitali i ratowników medycznych w związku z ich ogromnymi brakami w każdym kraju, z Hiszpanią, Włochami czy Wielką Brytanią na czele.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Gdyby praca tysięcy szyjących uchodźców okazała się decydująca dla zasobów medycznych w Europie, byłby to doprawdy niespodziewany zwrot akcji. Dotychczas słyszało się bowiem tylko o dantejskich scenach na pograniczu grecko-tureckim. Tuż przed wybuchem epidemii w Europie Recep Erdogan otworzył granice swojego kraju i by wywierać naciski na NATO w sprawie interwencji wojskowej w Syrii, zachęcił miliony uchodźców do udania się do Europy. Grecy jednak przeganiali ich na drugą stronę granicy.

Gerard Badia: Zostańmy teraz w domu, aby później nie płakać

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze