Upał ZABIJA! Tygodniowa liczba ofiar w tym europejskim państwie jest NIEWIARYGODNA [WIDEO]

2019-08-09 11:37 PMar
Upały w Warszawie
Autor: Marek Kudelski/Super Express Upały w Warszawie

Tegoroczne lato na naszym kontynencie należy do najcieplejszych w historii. O ile upały, które towarzyszyły nam w lipcu w Polsce chwilowo odpuściły, o tyle w innych europejskich państwach dalej dają się we znaki. Prawdziwie zatrważające informacje dotyczące ofiar gorących temperatur napłynęły właśnie z Holandii. Tamtejszy urząd statystyczny CBS poinformował, że w ciągu jednego tygodnia pod koniec lipca w Holandii zmarły aż 2964 osoby!

W oficjalnym komunikacie oświadczono, że w ostatnim czasie pogoda w Holandii szczególnie dawała się we znaki mieszkańcom wschodniej części 17-milionowego kraju (około 600 km na zachód od Polski). Temperatury w tragicznym okresie sięgały tam nawet 40 stopni Celsjusza, co przyczyniło się do największej liczby zgonów.

Przypomniano przy tym, że taka liczba ofiar z powodu upałów zdarza się w tym kraju zazwyczaj przez całe lato. Dodano również, że podobną liczbę zgonów w tym kraju odnotowano podczas fali upałów w 2006 roku. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze