Wyłączą prąd w Bydgoszczy i okolicach! Znamy daty i lokalizacje. Sprawdź, gdzie zgaśnie światło [LISTA]

i

Autor: pixabay.com

Wojna na Ukrainie

W Mołdawii spadła rakieta. Zakłócenia w dostawach prądu

2022-12-05 17:25

Mołdawski operator energetyczny Moldelectrica informuje o zakłóceniach w dostawach prądu, wywołanych poniedziałkowymi rosyjskimi atakami rakietowymi na Ukrainę; w strefie przygranicznej znaleziono rakietę - poinformował mołdawski portal noi.md. "Możliwe są przerwy w dostawie prądu" - podała spółka. Wicepremier Mołdawii Andrei Spinu oświadczył, że w przypadku takiej sytuacji wszystkie służby publiczne są gotowe do interwencji i przywrócenia zasilania w jak najszybszym czasie. "Apeluję o ostrożność i gotowość" - powiedział.

Tysiące odbiorców bez prądu

Przerwy w dostawie prądu dotknęły stolicę kraju - Kiszyniów. Z kolei mieszkańcy lewego brzegu Dniestru spodziewają się, że wkrótce mogą całkowicie stracić zasilanie. Władze nie poinformowały jeszcze o tym, gdzie prąd będzie wyłączany. Portal noi.md przypominał, że 23 listopada, po rosyjskich uderzeniach rakietowych na Ukrainę, w Mołdawii doszło do masowych przerw w dostawie energii elektrycznej.

Tysiące odbiorców zostało bez prądu, który przywrócono dopiero następnego dnia. Wcześniej podobne przerwy wywołane atakiem rakietowym Rosji na Ukrainę miały miejsce 15 listopada. Wówczas nie działały sieci kilku operatorów telefonii komórkowej.

Wojna na Ukrainie stale pogarsza sytuację energetyczną Mołdawii, której postsowiecka infrastruktura jest połączona z Ukrainą. Mołdawskie służby poinformowały też, że po ostrzale Ukrainy patrol policji granicznej w pobliżu miasta Bryczany w strefie nadgranicznej znalazł ramkietę. Okoliczny teren został jest otoczony. Pocisk badają odpowiednie służby.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają