Protezy

i

Autor: screen TV Protezy

Wojna na Ukrainie

"Protezy są lepsze niż prawdziwe nogi". Tak Putin zachęca Rosjan do wyjazdu na wojnę! WIDEO

2022-12-05 10:20

Rosyjska propaganda przeszła samą siebie! Kreml zaczął przekonywać Rosjan, że urwane na wojnie ręce i nogi to nie problem, a przywilej. "Protezy są lepsze niż naturalne części ciała" - brzmi najnowsza wiadomość Władimira Putina do rodaków, którzy mają jeszcze jakiekolwiek wątpliwości w sprawie wojny na Ukrainie i swojego w niej udziału.

Protezy nóg i rąk lepsze niż prawdziwe kończyny? Tak Putin przekonuje Rosjan, by bez strachu jechali na wojnę na Ukrainie

Radośni ludzie z protezami grający we frisbee, malujący obrazy, śmiejący się radośnie do kamery na jaskrawozielonej trawie i na tle mocno niebieskiego nieba. Tak wygląda według kremlowskiej propagandy życie po odniesieniu ciężkich obrażeń. O tej niewiarygodnej sprawie pisze niemiecki Stern. Według niemieckich dziennikarzy emitowane ostatnio na Kreml liczne filmy o protezach rąk i nóg to nie przypadek. "Najważniejszy w Rosji kanał Pierwyj, popularny NTW czy nadająca za granicę Russia Today - wszystkie niemal jednocześnie wyemitowały programy opowiadające widzom, perfekcyjnie przekonującym tonem, jak wspaniałe byłoby życie z protezami" - czytamy w Sternie. Krótko mówiąc, Putin zaczął przekonywać Rosjan, że urwane podczas wojny na Ukrainie ręce i nogi to nie problem, a przywilej, zaś ci, którzy jeszcze mają własne ręce i nogi, są w znacznie gorszym położeniu.

"Transformacja, która pozwala ludziom spojrzeć w przyszłość – zaczynając od siebie, od własnych rąk i nóg"

Na filmie, który wyemitowały rosyjskie kanały, przedstawiciel producenta protez przekonuje, że to "fajne, nadające się do rozbudowy gadżety". "Przechodzimy od inwalidy do cyborga, którego zdolności przewyższają zwykłych ludzi. Cyborgi istnieją nie tylko w filmach! To prawdziwy cud techniki. [To] cyfrowa transformacja, która pozwala ludziom spojrzeć w przyszłość – zaczynając od siebie, od własnych rąk i nóg" - zachwala protezy Russia Today. Jak komentuje Stern, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba recept na protezy rąk i nóg wzrosła w Rosji o 40 proc., a powodem jest oczywiście wojna na Ukrainie. Tego na filmach propagandowych nie mówi się wprost. Zaś nowoczesne protezy, które się w nich pokazuje, to dla przeciętnego Rosjanina sfera nierealnych marzeń.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już 5/10 możesz nazwać sukcesem

Pytanie 1 z 10
Wskaż kontynent, na którym znajduje się Gujana Francuska:
Maciej Wąsik: "Od dawna planowaliśmy budowę zapory na granicy rosyjskiej" [Sedno Sprawy]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany