Wąż zabił uczennice podczas lekcji w szkole

i

Autor: SHUTTERSTOCK, TWITTER

Tragedia w klasie

Wąż zabił uczennicę podczas lekcji w szkole! Wślizgnął się do klasy i zaczął kąsać

2023-01-19 19:50

Szokująca śmierć 17-latki na oczach całej klasy i nauczycielki! Melody Chiputura (+17 l.) po prostu siedziała w szkolnej ławce, gdy nagle poczuła ukłucie na nodze. Po dwudziestu minutach dziewczyna już nie żyła. Okazało się, że do klasy wpełzła śmiertelnie niebezpieczna mamba - jadowity wąż.

Jadowity wąż wpełzł do klasy podczas lekcji i ugryzł uczennicę. 17-latka skonała na oczach kolegów i koleżanek

"Wszyscy jesteśmy w szoku. Nie mam pojęcia, jak ten wąż mógł się tam znaleźć. Nasza szkoła nie znajduje się blisko żadnych siedlisk takich węży" - mówi Christopher Murenga, dyrektor Rushinga High School w wywiadzie dla "The Herald Zimbabwe". "Ona natychmiast krzyknęła, mówiła, że coś ją ugryzło" - dodaje. Do tej niewiarygodnej tragedii doszło w samym środku lekcji w Zimbabwe. W pewnym momencie jedna z uczennic, Melody Chiputura (+17 l.), głośno poskarżyła się, że poczuła ukąszenie. Nauczycielka zobaczyła węża pełzającego po klasie! Wszyscy byli przerażeni. Jedni uczniowie uciekali, inni próbowali pomóc przerażonej Melody, jeszcze inni odważnie rzucili się w stronę węża, by go zabić, zanim zaatakuje jeszcze kogoś.

Mamba to jeden z najbardziej niebezpiecznych węży świata. Jak mógł dostać się do szkoły?

Wezwano pomoc medyczną, jednak w przypadku ukąszenia takiego węża jak mamba pospolita szanse na ratunek nie są duże. Nawet dwie krople jadu są bowiem w stanie zabić dorosłego człowieka. Niestety, Melody Chiputura słabła z każdą chwilą. Nastolatka umarła po dwudziestu minutach od śmiertelnego ukąszenia mamby. Policja i zarząd szkoły usiłują ustalić, jak to możliwe, że w szkole znalazł się jadowity wąż należący do jednego z najbardziej niebezpiecznych gatunków na świecie.

Sonda
Czy boisz się węży?

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
W parku w Tarnowie pełzają węże
Nasi Partnerzy polecają