Wielka powódź we Włoszech! Ambasada ostrzega Polaków

2021-07-27 18:15
Jezioro Como, zdjęcie ilustracyjne
Autor: East News

Uwaga Polacy wypoczywający na wakacjach we Włoszech! Niestety także ten kraj został dotknięty powodziami. Po wielkich ulewach, jakie przetaczają się na północy kraju od nocy z poniedziałku na wtorek strumienie występują z brzegów, woda porywa samochody i tworzą się lawiny błotne. Ambasada w Rzymie wydała specjalne ostrzeżenie dla Polaków.

Jesteś na urlopie we Włoszech? Uważaj, bo zaczynają się powodzie, a może być jeszcze gorzej! Zagrożenie póki co dotyczy północnej części kraju. Niestety wygląda na to, że po Niemczech i Belgii Włochy mogą stać się kolejnym krajem, w którym dojdzie do powodziowej katastrofy. Najgorsza sytuacja panuje w rejonie jeziora Como, gdzie nie nie tylko nie brak turystów, ale i mają tam swoje rezydencje tak sławni ludzie jak George Clooney z zoną Amal czy Silvio Berlusconi. Nie wiadomo, czy ich wille też ucierpiały, ale jest to bardzo prawdopodobne. Po wielkich ulewach, jakie przetaczają się na północy kraju od nocy z poniedziałku na wtorek strumienie występują z brzegów, woda porywa samochody i tworzą się lawiny błotne. Najgorsza sytuacja panuje w rejonie miejscowości Lario, Cernobbio i Colonno. Co powinni robić Polacy?

Ambasada w Rzymie wydała specjalne ostrzeżenie dla Polaków. Na profilu polskiej placówki na Twitterze czytamy: "Gwałtowne burze i ulewy w 6 regionach północnych Włoch. Liczne lokalne podtopienia, osunięcia się skał i lawiny błotne. Apelujemy o zachowanie czujności, unikanie zagrożonych rejonów i bezwzględne stosowanie się do zaleceń włoskich służb". Powodziami i ulewami zagrożone są obecnie regiony: Lombardia, Piemont, Wenecja Euganejska, Liguria, Emilia-Romania i Toskania.

Nadcisnienie tętnicze to choroba cywilizacyjna. Co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 7
O jakiej wartości ciśnienia tętniczego mówi się, że jest idealna?
Nadcisnienie
Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE