Wielka strzelanina pod Kijowem. Ponad 100 uczestników. Wszyscy z jednej branży [WIDEO]

2020-05-29 12:40

Sceny jak z filmów akcji rozegrały się w miejscowości Browary pod Kijowem. W strzelaninie, która tam rozgorzała wzięło udział około setka osób, z których do tej pory ujęto dziesięciu (choć trwają zbiorowe zatrzymania). W wymianie ognia ranne zostały trzy osoby. Co doprowadziło do tego zdarzenia? Według ukraińskiego MSW były to kryminalne rozrachunki związane z... przewozami!

Według portalu inforesist.org, informacje o strzelaninie na jednym z osiedli miasta Browary wpłynęły na policję około godziny 7:15. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszom udało się zatrzymać dziesięciu uzbrojonych mężczyzn. Były to osoby, które przybyły do miasta z innych regionów kraju. Trzy osoby zostały ranne w wyniku postrzału z broni obezwładniającej.

Zobacz także: Zamieszki w USA. Policjant UDUSIŁ na ulicy czarnoskórego mężczyznę

Wydział prasowy policji obwodu kijowskiego, podał, że ze wstępnych ustaleń wynika, że do strzelaniny doszło na tle konfliktu między przedsiębiorcami, zajmującymi się przewozami pasażerskimi, i nielegalnymi przewoźnikami.

Na nagraniu wideo z miejsca wydarzeń, które pojawiło się w serwisie YouTube, widać, jak mężczyźni strzelają do siebie na ulicy na terenie osiedla mieszkalnego.

Według wiceszefa MSW Antona Heraszczenki to kryminalne rozrachunki związane z przewozami tzw. marszrutkami, czyli busami. Jak stwierdził były one efektem "nieprzejrzystego podziału tras" ze strony urzędników w obwodzie kijowskim. Na koniec dodał jeszcze: - Trasy powinny być rozdzielane legalnie i sprawiedliwie, a nie pod przykryciem i za łapówki.

Wtórował mu szef MSW Arsen Awakow, publikując zdjęcia z zatrzymania uczestników strzelaniny. Jak napisał: - Poranna strzelanina w Browary to pokłosie korupcji w ustalaniu kwot przewoźników i angażowania gangów w walce o szlaki transportowe. Będziemy to leczyć!

Tymczasem portal fakty.com.ua tłumaczy, że konflikt między legalnymi przewoźnikami a tzw. prywatnymi trwa od dawna, ponieważ "prywatni" jeżdżą trasami, które są krótsze niż "legalne", przez co odbierają legalnym przewoźnikom połowę ruchu.

W sprawie strzelaniny zostało już wszczęte śledztwo. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli egzemplarze broni myśliwskiej. Zapowiedziano też dalsze zatrzymania.

Strzelanina w Haanau. Wielu zabitych i rannych.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE