Ukraina/ Wicepremier do Ukraińców: wyjedźcie z Krymu na czas wyzwalania półwyspu spod okupacji

i

Autor: Crimean Telegram channel/AP & Ukrinform/East News Ukraina/ Wicepremier do Ukraińców: wyjedźcie z Krymu na czas wyzwalania półwyspu spod okupacji

Wojna na Ukrainie

Władze Ukrainy apelują o opuszczenie Krymu! Wcześniej silne eksplozje

2023-09-23 19:16

Uciekajcie z Krymu - apeluje do mieszkańców okupowanego półwyspu wicepremier Ukrainy. Iryna Wereszczuk wydała dziś, 23 września oświadczenie, w którym prosi Ukraińców mieszkających na Krymie o przeczekanie najbliższego czasu w innym miejscu. Od paru dni trwają ukraińskie ostrzały celów wojskowych na półwyspie.

Wicepremier Ukrainy wzywa do ucieczki z Krymu. Nasilają się ostrzały rosyjskich celów wojskowych. Krym zostanie wyzwolony?

Ukraińska kontrofensywa w ostatnich dniach wyraźnie przybrała na sile. Na okupowanym przez Rosję od 2014 roku Krymie w minionym tygodniu kilkakrotnie słychać było silne eksplozje, były ofiary i ranni. Atakowano cele wojskowe związane z Flotą Czarnomorską. Na Krymie jest obecnie bardzo niebezpiecznie. Dlatego wicepremier Ukrainy apeluje do mieszkańców okupowanego półwyspu, by z niego jak najszybciej uciekali dla własnego bezpieczeństwa. "Po raz kolejny proszę Ukraińców, by jeśli jest to możliwe, wyjechali z Krymu" - napisała w serwisie społecznościowym Telegram Iryna Wereszczuk. Wezwała Ukraińców do tego, by "przeczekali wyzwalanie półwyspu spod okupacji na terytorium kontrolowanym (przez Kijów) albo w krajach trzecich".

Kilka ataków na Flotę Czarnomorską na Krymie. Zginęli okupacyjni generałowie

Silna eksplozja w Sewastopolu, porcie znajdującym się na Półwyspie Krymskim, miała miejsce również dziś, w sobotę 23 września. Informowało o tym Radio Swoboda. Według tej relacji fala uderzeniowa była tak silna, że w mieście drżały szyby w oknach. Władze okupacyjne wezwały ludnośc do ukrycia się w schronach. Wcześniej siły ukraińskie przeprowadziły atak rakietowy na sztab rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Ukraiński wywiad wojskowy podał, że w ostrzale zginęło co najmniej dziewięć osób, a 16 zostało rannych, zaś wśród ofiar są dwaj wysocy rangą dowódcy armii rosyjskiej.

Sonda
Czy powinniśmy nadal pomagać Ukrainie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wybitne umysły zdobędą maksymalnie 8/10

Pytanie 1 z 10
W którym europejskim mieście znaduje się ten most?
Wieżowiec Shard w Londynie - The Shard London Bridge Tower
Gen. Komornicki: Ukraińcy nie odzyskają Krymu