Joe Biden na Placu Zamkowym

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Joe Biden na Placu Zamkowym

Mocny przekaz

Wojna w Ukrainie. To punkt zwrotny? Znamienne słowa prezydenta USA

2022-09-14 6:43

Ważne słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych o wojnie w Ukrainie. Joe Biden skomentował sytuację na froncie za naszą wschodnią granicą. – Ukraina poczyniła znaczne postępy, odpychając siły rosyjskie – przekazał prezydent USA. To ważne słowa. Bo choć Stany Zjednoczone obserwują rosyjską agresję z perspektywy drugiego końca świata, to mają doskonałe dane wywiadowcze. Co dzieje się na wojnie w Ukrainie?

Ukraina poczyniła znaczne postępy, odpychając siły rosyjskie – powiedział we wtorek (13.09) wieczorem czasu lokalnego prezydent USA Joe Biden. Zapytany przez dziennikarzy, podczas wizyty w Wilmington w stanie Delawere, czy Ukraina osiągnęła punkt zwrotny w wojnie z Rosją, Joe Biden stwierdził: – Pytanie jest bez odpowiedzi. Trudno powiedzieć. Jasne jest, że Ukraińcy poczynili znaczne postępy. Ale myślę, że to będzie długa droga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Raport Złotorowicza - Ukraińcy uderzyli w słaby punkt Rosjan. Lachowski: to wszystko było zamierzone

Wojna w Ukrainie. Nowa dynamika konfliktu

Wcześniej we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu John Kirby podkreślił, że mimo znacznych problemów, Rosja wciąż ma duże zdolności wojskowe do wykorzystania nie tylko na Ukrainie, ale potencjalnie także gdzieś indziej.

John Kirby mówił, odnosząc się do ostatnich sukcesów sił ukraińskich, o „nowej dynamice” w wojnie przeciwko Rosji, ale jak podkreślił, to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski może stwierdzić, czy rzeczywiście jest to punkt zwrotny.

Wojna w Ukrainie. 203 dzień

Środa, 14 września to 203 dzień wojny w Ukrainie – od czasu pełnoskalowej inwazji 24 lutego. Strona Ukraińska prowadzi kontrofensywę, starając się odbić z ręki okupantów zajęte miejscowości i tereny. Ukraina ma pełną kontrolę nad ponad 4000 km kw. terytorium odbitego od sił rosyjskich i stabilizuje sytuację na kolejnych 4000 km kw. – powiedział we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Z kolei były prezydent Rosji i człowiek Putina, Dmitrij Miedwiediew nie przebierał w słowach i wieszczył publicznie, w sieci, że wojna na Ukrainie może zmienić się w… zbrojny konflikt światowy. Miedwiediew cytował nawet Apokalipsę św. Jana. Więcej: Dmitrij Miedwiediew wyzywa od "idiotów" i wieszczy konflikt światowy! Powiało grozą

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Nasi Partnerzy polecają