Współzałożyciel Microsoftu nie żyje! Paul Allen przegrał walkę z chorobą

2018-10-16 7:45
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
Autor: ARC

Paul Allen, który razem z Billem Gatesem założył Microsoft, zmarł w wieku 65 lat. Jeden z najbogatszych ludzi świata zmarł w Seattle w poniedziałek po południu czasu lokalnego. Od prawie 10 lat chorował on z powodu chłoniaka nieziarniczego. Allen znany był również ze swojej działalności filantropijnej.

Informację o śmierci Allena zamieszczono m.in na jego twitterowym koncie. W wydanym oświadczeniu w imieniu rodziny i bliskich, siostra Paula Allena napisała, że był on człowiekiem troskliwym, wyjątkowym na każdym poziomie i postępował wspaniałomyślnie. Przypomniała również, że jej brat od lat zajmował się działalnością charytatywną (szacuje się, że na tego typu cele przeznaczył w swoim życiu ponad miliard dolarów).

Allen założył Microsoft razem z Billem Gatesem, który był jego przyjacielem z dzieciństwa, w 1975 roku. Ten śmierć Allena skomentował krótko: - Mam złamane serce po odejściu jednego z moich najstarszych i najlepszych przyjaciół.

Zmarły odszedł z założonej przez siebie firmy w 1983 roku z powodu wykrycia u niego choroby Hodgkina, przez którą musiał przejść radioterapię. Po zwalczeniu choroby Allen inwestował w różne spółki technologiczne oraz zespoły sportowe, jak np. Portland Trail Blazers (NBA) i Seattle Seahawks.

Allen był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Forbes wyceniał jego majątek na ponad 20 miliardów dolarów (w tym 5 mld w postaci akcji korporacji Microsoft).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE