Wstrętna zabawa internautów, KPIĄ ZE ŚMIERCI. Oto George Floyd Challenge

2020-06-04 10:19
zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda
Autor: AP zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda

W głowie się nie mieści, jak można kpić z tak brutalnej śmierci, jaka spotkała Afroamerykanina George’a Floyda w Minneapolis! W internecie roi się teraz od nowego „wyzwania” czyli challenge’u, w którym dwie osoby odwzorowują scenę zabójstwa 46-latka. Jedna z nich leży na ziemi, a druga przyciska ją kolanem.

Brutalna śmierć George’a Floyda wstrząsnęła całym światem. 46-latek został zatrzymany przez policję w Minneapolis po tym, jak próbował oszukać w sklepie płacąc fałszywym czekiem. Na miejscu doszło do brutalnego ataku, a jeden z policjantów powalił Floyda na ziemię i przyciskał go kolanem. Po ok. Ośmiu minutach Floyd przestał się ruszać. Policjant usłyszał zarzuty morderstwa drugiego stopnia, a trzech pozostałych, którzy byli na interwencji, usłyszało zarzuty współudziału i podżegania do morderstwa. Film z interwencji trafił do sieci, wywołał zamieszki w Stanach Zjednoczonych, gdzie głównym hasłem jest „Black Lives Matter”, które ma potępiać rasizm. 

Ale najwyraźniej brutalna śmierć Afroamerykanina może też bawić i być powodem do żartów. W sieci zaczęło roić się od inscenizowanych zdjęć, na których dwie osoby pokazują jak zginął Floyd. Jedna z nich, leżąca na ziemi, jest przygniatana kolanem przez drugą. Jako pierwsza o obrzydliwej „zabawie” czyli George Floyd Challange poinformowała Ann Green. Opublikowała na Facebooku post zawierający cztery zdjęcia. Nie sprecyzowała, z jakich części USA pochodzą ci mężczyźni. 

Znicze ku pamięci George'a Floyda przed ambasadą USA w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE