Wybory prezydenckie w Brukseli zostały sfałszowane?

2010-06-26 15:15

Tajemnicze rozmnożenie kart wyborczych w Belgii! W trakcie pierwszej tury wyborów prezydenckich w urnach polskiego konsulatu znalazło się o 98 głosów więcej niż powinno! Jak twierdzi Państwowa Komisja Wyborcza, nie ma to wpływu na wynik wyborów, ale o sprawie poinformowano prokuraturę.

W głosowaniu w polskim konsulacie w Brukseli wzięło udział 3970 osób. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych danych PKW i podpisów na listach.

Tymczasem podczas liczenia głosów okazało się, że w urnach znajduje się o 98 kart do głosowania więcej! Jak to możliwe?

Piotr Ładomirski, przewodniczący komisji wyborczej konsulatu, uważa, że najprawdopodobniej ktoś wyniósł jedną z kart do głosowania i powielił ją na kolorowym ksero.

PKW uspokaja jednak, że dodatkowe głosy nie miały wpływu na wynik wyborów, bowiem w Brukseli różnice między kandydatami wynosiły po kilkaset głosów. O całym zajściu poinformowano już prokuraturę.

Oryginalna biżuteria w najlepszej cenie! Zobacz rabaty na stronie Tous rabaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE