Policja Rumunia

i

Autor: SHUTTERSTOCK - zdjęcie ilustracyjne

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii! Nie żyje kierowca, a kilka osób jest rannych!

2022-07-05 21:13

Dramatyczne doniesienia z Rumunii. We wtorek (5 lipca), w miejscowości Moisei doszło do wypadek z udziałem polskiego autokaru Tourist Track, którym jechało 49 obywateli Polski. Jak ujawnia PAP, kierowca nie żyje, a siedmiu pasażerów trafiło do szpitali w stanie niezagrażającym życiu.

Rumunia: Wypadek autokaru z polskimi turystami! Wiele osób rannych

- Wypadek miał miejsce miejscowości Moisei, na północy Rumunii. Był to autokar biura Tourist Track z Krakowa, na jego pokładzie znajdowało się 49 obywateli Polski. Niestety jeden z nich, kierowca autokaru, zginął, a siedmiu pozostałych poszkodowanych, będących w stanie niezagrażającym życiu, jest w tej chwili w szpitalach w Rumunii. Oni wszyscy są w kontakcie z tym biurem podróży i z polskim konsulem, który tam zmierza z Bukaresztu. To jest niestety osiem godzin jazdy, więc zanim dotrze on na miejsce, minie trochę czasu - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Czytaj: Paulina poleciała do Egiptu na "cudowne wakacje". 20-latka skończyła je bez ręki, umazana smołą i krwią [ZDJĘCIA]

Jak wyjaśnił Jasina, biuro podróży będzie w stanie zapewnić powrót Polaków do kraju. Podkreślił, że o okolicznościach wypadku wiadomo na razie bardzo mało. - Liczymy tutaj na informacje ustalone przez policję rumuńską, konsul na pewno tę sprawę poruszy - zaznaczył.

Według lokalnych mediów, autobus zjechał z drogi i uderzył w budynek, a o wypadku policję i służby bezpieczeństwa powiadomili świadkowie zdarzenia. Pasażerowie, którzy nie ucierpieli podczas zdarzenia, mieli zostać zakwaterowani w pensjonacie w okolicy. Rumuńska policja ustala, jak doszło do wypadku.

Sonda
Wiesz, jak prawidłowo wykonać masaż serca?
Pożar autokaru w Tomaszowie Lubelskim. Wstrząsające nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE