Zamach w kościele

i

Autor: AP Zamach w kościele

Zamach na kościół katolicki w Nigerii! Ponad pięćdziesiąt ofiar "szatańskiego ataku"

2022-06-06 8:40

Masakra w kościele katolickim! Potwierdzono już ponad pięćdziesiąt ofiar ataku grupy uzbrojonych napastników na świątynię w stanie Ondo. "To szatański atak" - napisał na Twitterze gubernator Oluwarotimi Akeredolu. Wiadomo, że do zamachu doszło w niedzielę, 5 czerwca czasu lokalnego, podczas nabożeństwa. Najprawdopodobniej to kolejna krwawa strzelanina urządzona w Nigerii przez islamskich fanatyków z Boko Haram.

Zamach na chrześcijan w Nigerii. Napastnicy strzelali na oślep

Weszli z karabinami do kościoła pełnego wiernych i strzelali na oślep do całych rodzin, detonując ładunki wybuchowe! W Nigerii doszło do kolejnego zamachu na chrześcijan. Najprawdopodobniej to następna krwawa strzelanina urządzona w Nigerii przez islamskich fanatyków z Boko Haram, którzy chcą, by w całym kraju ustanowiono surowe muzułmańskie prawo szariatu, a wszelkie przejawy zachodniej cywilizacji, zwłaszcza chrześcijaństwo, zostały zakazane. Informacje o tożsamości sprawców nie są jednak jeszcze potwierdzone, ponieważ jak na razie żadna organizacja nie przyznała się do zamachu.

Zamach na kościół katolicki. Ponad 50 ofiar

Wiadomo, że do ataku na kościół w Nigerii doszło w niedzielę, 5 czerwca czasu lokalnego, podczas nabożeństwa. Potwierdzono już ponad pięćdziesiąt ofiar, w tym wiele kobiet i dzieci. "To szatański atak" - napisał na Twitterze gubernator Oluwarotimi Akeredolu, a prezydent Nigerii Muhammadu Buhari potępił zamach, nazywając go haniebnym. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia, że to Boko Haram odpowiada za masakrę, będzie to oznaczało rozszerzenie działalności fanatyków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś stanie po stronie Ukrainy?! "Organizuje się wojsko"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czarna seria w USA! Strzelanina za strzelaniną. Co się dzieje?!

Boko Haram morduje chrześcijan. Co to za organizacja?

Boko Haram dotychczas przeprowadzali ataki przede wszystkim na na północy i północnym wschodzie Nigerii, a w południowo-zachodniej części państwa ataki na obiekty religijne były jak dotąd rzadkością. Boko Haram wpisana jest na listę organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu USA. Bandyci z tej grupy mają na koncie między innymi zmasowane ataki na kościoły podczas świąt Wielkanocy. Często porywają też ludzi dla okupu, by finansować swoje zbrodnie. Według AFP, na początku 2018 roku liczbę ofiar Boko Haram szacowano już na ponad dwadzieścia tysięcy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pedofil liderem sekty! Brał śluby z 12-latkami. Miał 78 żon

PRZECZYTAJ TAKŻE: PUMA rozszarpywała 9-latkę na kempingu! Straszne obrażenia

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdobycie 8/10 będzie graniczyć z cudem

Pytanie 1 z 10
Z jaką dziedziną sztuki powinna ci się kojarzyć nagroda Bookera?
Gen. Marek Dukaczewski: Polska jest głęboko spenetrowana przez rosyjski wywiad