Zaniósł MARTWEGO wuja na pocztę i twierdził, że żyje! Chciał pobrać emeryturę

2022-01-25 8:20
Senior
Autor: Urząd Miasta w Poznaniu Żnin: Senior uwierzył fałszywemu policjantowi! Stracił ogromne pieniądze

Makabra w Irlandii! W mieście Carlow doszło do sytuacji niczym z czarnej komedii. 40-letni mężczyzna przy pomocy kolegi zaniósł na pocztę martwego wuja. Twierdzili, że mężczyzna żyje, tyle że trochę gorzej się poczuł i poprosili o... wypłatę jego emerytury! Urzędniczka zorientowała się w tej, jakże niecodziennej, sytuacji i wezwała policję.

Sytuacje, w których krewni nie zgłaszają śmierci bliskich i trzymają ich zwłoki w domach, by nadal pobierać ich emeryturę, zdarzają się od czasu do czasu także w Polsce. Ale takiej makabry, do jakiej doszło w ostatnich dniach w Irlandii, świat chyba jeszcze nie widział. Do urzędu pocztowego w mieście Carlow z trudem weszło dwóch mężczyzn niosących trzeciego, starszego. Byli to Declan Haughney (40 l.), znany policji złodziej i narkoman oraz jego znajomy, zaś taszczony przez nich senior był wujem Haughneya. Zaskoczonej pracownicy zdenerwowani panowie wyjaśnili, że wujek trochę gorzej się poczuł, więc musieli zanieść go na pocztę, by mógł pobrać swoją emeryturę... Urzędniczka podeszła do seniora. Nie ulegało wątpliwości, że Peadar Doyle (+66 l.) nie żyje. Wkrótce na poczcie zjawiła się zatem policja.

NIE PRZEGAP: Rosyjskie wojska u wybrzeży IRLANDII! Putin potwierdza działania

NIE PRZEGAP: Książę ZNĘCAŁ się nad pracownikami? Kilkanaście skarg do królowej

Sonda
Czy w walce z potężną drożyzną należy zlikwidować 13-ste emerytury i 500 plus na pierwsze dziecko?

Panowie przysięgali, że nie mieli bladego pojęcia, iż wuj nie żyje. Badania wykazały jednak, iż 66-latek zmarł co najmniej trzy godziny przed wyprawą na pocztę. Po takim czasie zwłoki już sztywnieją. Policja prowadzi śledztwo pod kątem próby oszustwa i nie zgłoszenia śmierci, a według irlandzkich mediów niebawem dojdzie do aresztowań w tej sprawie. Póki co obaj panowie pozostają na wolności. Declam Haughney przekonuje w "Irish Mirror", że nie wiedział o tym, iż niesie zmarłego, ale przy tym bynajmniej "nie jest idiotą". Tymczasem lokalny ksiądz prowadzi modlitwy za zmarłego seniora.

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje od Białorusi? Wojsko pilnuje CZARNOBYLA!

NIE PRZEGAP: Pandemia koronawirusa. Koniec jest bliski? Ważne obwieszczenie WHO

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.
Emeryci są WŚCIEKLI. 15. emerytura? Niech sobie DU** wsadzą!! | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE