Zgwałcona przez narkomana 89-latka podda się eutanazji; sprawca skazany na 8 lat więzienia

i

Autor: Shutterstock; Twitter/@lotuseatersnews Zgwałcona przez narkomana 89-latka podda się eutanazji; sprawca skazany na 8 lat więzienia

Wstrząsająca historia

Horror! Zgwałcona 89-latka podda się eutanazji. Narkoman zgwałcił ją w domu opieki

2022-12-07 15:28

Życie staruszki ma się zakończyć 12 grudnia. Jej decyzja jest skutkiem potwornych wydarzeń, do jakich doszło w lipcu. To wtedy na terenie ośrodka opieki społecznej Zonnestraal w Lint (Belgia), w którym przebywała 89-latka, 36-letni narkoman zgwałcił ją w jej pokoju. Kobieta, która na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, nie chce już dłużej żyć.

Pijany narkoman zgwałcił staruszkę. "Niczego nie pamiętam"

36-letni mężczyzna był pijany i pod wpływem kokainy, gdy dopuścił się tej przerażającej zbrodni. Nie wiadomo, jak znalazł się na terenie ośrodka opieki społecznej Zonnestraal w Lint w Belgii. Wszedł do pokoju jednej z pensjonariuszek, po czym zgwałcił poruszającą się na wózku 89-letnią kobietę. W sądzie zeznawał później, że niczego nie pamięta. Jego adwokat z kolei stwierdził, że do zdarzenia by nie doszło, gdyby jego klient nie był pod wpływem narkotyków. Sąd zdecydował, że 36-latek na 8 lat pójdzie do więzienia.

89-latka zgwałcona przez narkomana. "Ona chce odejść z godnością"

Jego ofiara natomiast podjęła decyzję o zakończeniu życia - podał belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws". Zgodnie z doniesieniami gazety, wydarzenia były dla staruszki tak traumatyczne, że złożyła wniosek o eutanazję, który został zaakceptowany i ma zostać wykonany w najbliższy poniedziałek, 12 grudnia. "Wszystko czego ona teraz chce, to pożegnać się z godnością" – komentował Walter Damen, prawnik reprezentujący ofiarę gwałtu.

Sonda
Czy eutanazja na życzenie chorego powinna być legalna w Polsce?
Brutalny gwałt i morderstwo w Białymstoku. Nowe portrety pamięciowe sprawcy.
Nasi Partnerzy polecają