Kyrylo Budanov

i

Autor: TWITTER, YURIY DYACHYSHYN/AFP/EAST NEWS Kyrylo Budanov

Wojna na Ukrainie

Żona szefa wywiadu została otruta! "Wykryto metale ciężkie"

2023-11-28 11:20

Żona szefa ukraińskiego wywiadu została podstępnie otruta i przebywa w szpitalu - podają ukraińskie media, powołując się na nieoficjalne informacje wywiadu wojskowego (HUR). Marianna Budanowa, żona Kyryło Budanowa, czuła się źle od dłuższego czasu. Podczas badań w jej organizmie wykryto metale ciężkie. Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze wyników badań lekarskich.

Żona szefa wywiadu trafiła do szpitala. Nieoficjalnie: została celowo otruta metalami ciężkimi

Czyżby ktoś próbował zabić żonę ważnego ukraińskiego urzędnika? Tak twierdzą ukraińskie media takie jak Ukraińska Prawda czy Babel, powołując się na nieoficjalne informacje wywiadu wojskowego (HUR). Marianna Budanowa to żona Kyryło Budanowa, szefa wywiadu wojskowego Ukrainy. Czuła się coraz gorzej od dłuższego czasu, aż trafiła do szpitala. Podczas badań w jej organizmie wykryto metale ciężkie. Marianna Budanowa nadal jest hospitalizowana. Jak podało źródło, na które powołuje się portal Babel, substancje wykryte w organizmie żony szefa wywiadu „nie są w żaden sposób wykorzystywane w codziennych czynnościach ani w celach wojskowych”, zatem „ich obecność może wskazywać na celową próbę otrucia konkretnej osoby”.

Marianna Budanowa „najprawdopodobniej została otruta przez jedzenie”

Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze wyników badań lekarskich Marianny Budanowej, ale według wspomnianych mediów władze ukraińskie badają tajemniczy incydent jako usiłowanie zabójstwa. Zaś Ukraińska Prawda podaje, że Marianna Budanowa „najprawdopodobniej została otruta przez jedzenie”, a poza tym potwierdzono zatrucie także u kilku innych osób z otoczenia Budanowów. Brak informacji o tym, by sam szef służb padł ofiarą otrucia. Wcześniej kilkukrotnie przeprowadzano nieudane zamachy na jego życie.

Sonda
Czy Rosja w dłuższej perspektywie wygra wojnę na Ukrainie?

QUIZ wiedzy ogólnej i doświadczenia. Zaufaj intuicji i zdobądź komplet punktów

Pytanie 1 z 11
Na początek coś łatwego. Chodzenie na bosaka oznacza gołą stopą. A gdy chodzisz bez skarpetek, ale w sandałach, to:
Tworzą, by wspomóc Ukraińców na froncie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają