Szkielet, wykopaliska - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Shutterstock Makabra pod budynkiem pubu

Zwłoki pod pubem! Sześć ofiar ze związanymi rękami i nogami. Wstrząsające odkrycie!

2022-06-13 14:56

Z pewnością nie tego spodziewali się robotnicy, którzy zajmowali się rozbiórką jednego z pubów w brytyjskim mieście Cork, by oczyścić teren pod budowę apartamentowca. Pod deskami znaleźli zakopane w płytkim dole zwłoki. W sumie sześć szkieletów, których kończyny były skrępowane sznurem. Prawdopodobnie zmarłych spotkał "gwałtowny i makabryczny koniec". Co tam się wydarzyło?

Prace przy rozbiórce pubu Nancy Spain przy Barrack Street w mieście Cork w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się ubiegłej jesieni. Robotnicy mieli za zadanie oczyścić teren, na którym za jakiś czas miała się zacząć budowa mieszkań. Szybko jednak okazało się, że prace zostaną wstrzymane i to na długo. Ekipa budowlana pod podłogą pubu odkryła bowiem w sumie szczątki sześciu osób, które z pewnością nie umarły śmiercią naturalną. Wszystkie szkielety miały skrępowane nadgarstki i okolice kostek. Wszystkie leżały niezwykle płytko, pod cienką warstwą gruzu. Archeolodzy nie mają wątpliwości: śmierć, jaka spotkała całą szóstkę była gwałtowna i makabryczna. Niamh Daly, zajmująca się wykopaliskami w tym miejscu poinformowała, że cała szóstka to mężczyźni, z czego troje w wieku od 18 do 25 lat. Na razie nie udało się ich zidentyfikować i może to być bardzo trudne. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski żołnierz umiera, przy łóżku śpiewają artyści. Szokujące nagranie ze szpitala

Zwłoki narzeczonych z Przeworska odnalezione w Holandii

Okazuje się bowiem, że makabryczne odkrycie pod pubem w Cork ma historyczny charakter. "Szczątki przy Barrack Street rodzą nowe pytania dotyczące zakresu osadnictwa hiberno-skandynawskiego w Cork z przełomu XI i XII wieku" - mówi archeolog David Murphy z firmy John Cronin and Associates, która prowadzi prace na terenie po dawnym pubie. 

CZYTAJ TAKŻE: Kochanka Putina "wyszła z bunkra". To szok jak się zmieniła! Ma apel do nastolatek

Sonda
Czy często chodzisz do pubów?