Koronawirus w zakładzie karnym! Strażnicy na kwarantannie, więźniowie na obserwacji

2020-04-01 14:11 GE
U jednego ze strażników wykryto koronawirusa
Autor: Kornisz13/cc/wikipedia.org U jednego ze strażników wykryto koronawirusa

Niepokojące wieści z jednego z zakładów karnych we Wrocławiu. U jednego z pracujących tam strażników potwierdzono zakażenie COVID-19. Jego współpracownicy zostali poddani kwarantannie, natomiast więźniowie, którzy mieli kontakt z zarażonym, przebywają na obserwacji medycznej.

Jak informuje Wyborcza Wrocław, u jednego ze strażników więziennych w Zakładzie Karnym nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu stwierdzono koronawirusa. Funkcjonariusz służby więziennej przebywa w izolacji domowej wraz z żoną, która jest pielęgniarką.

Bliscy współpracownicy zakażonego strażnika zostali poddani kwarantannie. Podobnie z więźniami, którzy mieli kontakt z funkcjonariuszem. Przebywają oni na obserwacji medycznej. Nie wiadomo jednak, jaka liczba osób została poddana izolacji.

To nie pierwszy przypadek zakażenia osoby związanej z zakładem karnym w Polsce. Jak informuje Wyborcza, COVID-19 wykryto już u trzech funkcjonariuszy i jednego pracownika, a także jednego osadzonego. Służba więzienna nie podaje jednak, o jakie zakłady chodzi. Osadzony z koronawirusem umieszczony został w całkowitej izolacji, z dala od innych więźniów. Jego stan jest dobry.

Tak policja będzie sprawdzać, jak przestrzegasz zaleceń rządu (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.