Koronawirus we Wrocławiu. Impreza na 100 osób w komendzie policji? Czy będą kary?

2020-04-06 15:55 Michał Michalak
Koronawirus we Wrocławiu. Impreza na ok. 100 osób w komendzie policji! Czy będą kary?
Autor: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu Mimo obostrzeń dotyczących koronawirusa w Polsce KWP we Wrocławiu zorganizowała u siebie dużą uroczystość

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia, czyli już po wprowadzeniu nowych rządowych obostrzeń mających na celu ograniczyć epidemię koronawirusa. Tymczasem w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość, na której m.in. wręczono awanse nowemu zastępcy i I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wzięło w niej udział do 100 funkcjonariuszy, nie nosząc rękawiczek ani masek ochronnych.

Impreza w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się 1 kwietnia. O zdarzeniu poinformowali zresztą sami mundurowi, choć na zdjęciach w materiałach prasowych nie widać, ile osób faktycznie faktycznie wzięło w nim udział. Wiadomo, że była to uroczystość z okazji powierzenia obowiązków zastępcom Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

W jej czasie odbyło się także m.in. podziękowanie dla funkcjonariuszy jednostek policji garnizonu dolnośląskiego przechodzących na emeryturę i zwolnienie z powierzenia obowiązków służbowych na stanowiskach kierowniczych w jednostkach i komórkach organizacyjnych policji województwa dolnośląskiego.

Jak informuje portal Money.pl, w imprezie w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wzięło do 100 osób, a do tego jeszcze orkiestra. Funkcjonariusze nie mieli rękawiczek ani masek ochronnych, nie zachowywali też dystansu 1,5-2 m między sobą. Z opublikowanej na stronie internetowej KWP we Wrocławiu listy uczestników zniknęły później nazwiska niektórych osób.

Czy będą kary? Jak mówi w rozmowie z TVN 24 rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, sprawą zajęło się już Biuro Kontroli i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Jak możesz zarazić się wirusem?

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.